/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Barlinek wstrzymuje budowę fabryki sklejki w Rosji

Barlinek SA

Autor: dja
Źródło: Barlinek SA
Data: 2008-09-11


Barlinek SA podjął decyzje o wstrzymaniu budowy fabryki sklejki w Rosji. Korekta planów inwestycyjnych związana jest z wydarzeniami ekonomicznymi jakie miały miejsce w Rosji w ostatnich dniach. W związku z mniejszym zapotrzebowaniem na kapitał, spółka obniżyła cenę emisyjną akcji serii L.

Barlinek świetuje 35-lecie deski barlineckiejBarlinek świetuje 35-lecie deski barlineckiejFot. Barlinek

Bazując na dostępnych, specjalistycznych analizach oraz własnych raportach zarząd spółki jest przekonany, że obecnie niecelowe jest rozpoczynanie budowy fabryki sklejki, której całościowy koszt szacowany jest na około 400 mln zł. Według oceny zarządu, ryzyko inwestycyjne jest obecnie zbyt duże.

Według informacji przekazanych w komunikacie, ewentualne nieosiągnięcie zakładanych parametrów ekonomicznych odbiłoby się niekorzystnie na wynikach spółki, a akcjonariusze nie uzyskaliby właściwej stopy zwrotu z zaangażowanego kapitału. W najbliższych miesiącach zarząd Barlinka zamierza uważnie monitorować otoczenie makroekonomiczne projektu - zwracając szczególną uwagę na sektor budowlany. W przypadku uzyskania pewności, że warunki zewnętrzne nie stanowią ponadprzeciętnego zagrożenia dla pomyślnej realizacji budowy i eksploatacji zakładu oraz sprzedaży wyrobów, spółka powróci do realizacji wstrzymanego projektu.

W związku z korektą planów inwestycyjnych podjęto decyzję o obniżeniu ceny emisyjnej Akcji serii L z 4,55 do 1,40 zł za akcję.

Środki uzyskane z nowej emisji akcji Barlinek przeznaczy na modernizację zakładu w Rumunii i zwiększenie zdolności produkcyjnych do ponad 1.6 mln m2 rocznie. Pozostała część środków zostanie przeznaczona na wdrożenie systemu zintegrowanego klasy ERP.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz