/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

2,5 mln funtów zainwestuje brytyjski producent ogrodówki

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2008-09-10


Forest Garden, lider brytyjskiego rynku drewna ogrodowego, zainwestuje 2,5 mln funtów w rozwój centrum produkcyjno-magazynowego.

Fot. Forest Garden

Dzięki kredytowi uzyskanemu z Royal Bank of Scotland, firma chce rozbudować swój zakład produkcyjny i powierzchnie magazynowe w centrali firmy w Hartlebury (Wielka Brytania).

Plany obejmują wybudowanie dodatkowych 10.000 m2 hal produkcyjnych oraz rozbudowę powierzchni magazynowej o ok. 4 ha. Inwestycja wiąże się z likwidację zakładu i centrum dystrybucji w Eardisley. Dzięki rozbudowie centrum Hartlebury ma stać się największą placówką w tej branży.

Forest Garden Ltd. jest liderem w produkcji drewnianych produktów "programu ogrodowego" w Wielkiej Brytanii. W ofercie firmy znajdują się m.in. altany, mostki, ogrodzenia, pergole i wiele innych elementów architektury ogrodowej. 90% produktów firmy jest impregnowane ciśnieniowo i posiada 15-letnią gwarancję przeciwko zgniliźnie.

Aktualnie firma posiada cztery centra produkcyjno-logistyczne, wszystkie z siedzibą w Wielkiej Brytanii (Hartlebury, Eardisley, Sennybridge i Lockerbie). Cykl produkcyjny obejmuje przerób surowca (tartacznictwo), produkcję wyrobów programu ogrodowego oraz impregnację (ciśnieniową i zanurzeniowa).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz