/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Przedsiębiorstwo Świętokrzyskie z certyfikatem FSC

NEPCon.png

Autor: JR
Źródło: NEPCon.png
Data: 2008-09-10


W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance, NEPCon wykonał audit w firmie Przedsiębiorstwo Świętokrzyskie Jacek Mendak, Dariusz Kwiecień, Spółka Jawna w miejscowości Kielce. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-003409, obowiązujący w okresie od 01.09.2008 r. do 31.08.2013 r.

Firma istnieje na rynku drzewnym od czerwca 1993 r. Zajmuje się głównie przetarciem drewna okrągłego iglastego. W skali roku przetwarza około 20 000 m3. Podstawowe produkty powstające w procesie produkcji to przede wszystkim tarcica nieobrzynana i obrzynana w różnych przekrojach i klasach jakościowych dostosowana do potrzeb klienta. Przedsiębiorstwo zajmuje się także produkcją podkładów i podrozjazdnic kolejowych. Wytwarza również krawędziaki na potrzeby budownictwa jedno- i wielorodzinnego. Znaczącą częścią działalności firmy jest produkcja fryzów i elementów łat meblowych.
Firma planuje w niedalekiej przyszłości rozwijanie swojej działalności poprzez udoskonalenie parku maszynowego i zwiększenie przetwórstwa półfabrykatów. Firma chce również we własnym zakresie zagospodarowywać odpady drzewne.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz