/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nadaj kształt każdemu drewnu

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Data: 2008-09-10


Struganie to obróbka skrawaniem polegająca na zdjęciu warstwy z obrabianych materiałów. Ten sposób obróbki stosuje się wówczas, gdy zachodzi konieczność wyrównania materiału np. odnowienia belki, w szybki i łatwy sposób. Dzięki strugarce FP-900 marki Ferm nawet początkujący użytkownik uzyska pożądane kształty drewna.

Strugarka z felcowaniem <br>FP-900 marki Ferm Strugarka z felcowaniem <br>FP-900 marki Ferm Fot. Proma

Ergonomiczny kształt, podwójna izolacja elektryczna, oraz zwarta i mocna konstrukcja stawiają strug FP-900 marki Ferm w gronie najlepszych produktów wśród narzędzi amatorskich z serii master.

Urządzenie może być wykorzystywane do strugania powierzchni, schodkowania, ścinania krawędzi, felcowania oraz  wizualnej zmiany struktury drewna. Strugarka FP-900  przeznaczona jest do strugania materiałów drewnianych i drewnopochodnych.

Strugarka FP-900 marki Ferm zasilana jest silnikiem elektrycznym jednofazowym, z którego napęd przenoszony jest za pomocą pasa napędowego. Wysoka moc silnika (900W/230V) gwarantuje łatwe struganie i felcowanie nawet twardych gatunków drewna. Wysoka prędkość obrotu noża tj, 15000/min. zapewnia dobrą jakość obróbki powierzchni. Dzięki stosunkowo dużej szerokości noża (82 mm) prace wykonywane są szybko i precyzyjnie. Urządzenie posiada możliwość regulacji głębokości strugania od 0 do 2,5 mm i felcowania od 0 do 18 mm, oraz ma wbudowany odciąg wiórów. Worek na pył i wióry, prowadnica do rowkowania, listwa równoległego prowadzenia i dwustronny nóż znajdują się w wyposażeniu standardowym. Proma Polska udziela trzyletniej gwarancji na wszystkie narzędzia marki Ferm.

Parametry techniczne:

Parametr

Strugarka z felcowaniem FP-900

Moc przyłączeniowa

900W/230V

Ilość obrotów

15 000/min.

Szerokość strugania

82mm

Głębokość skrawania

0-2.2mm

Głębokość felcowania

0-18mm

Masa

3,5 kg

Dystrybutor: Proma Polska  

Producent: Ferm             

Cena katalogowa:  265 zł brutto

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA