/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Louisiana-Pacific zamyka dwie fabryki płyt OSB

Louisiana-Pacific

Autor: dja
Źródło: Louisiana-Pacific
Data: 2008-09-09


Louisiana-Pacific, jeden z czołowych amerykańskich dostawców produktów drzewnych dla budownictwa, zamyka dwie fabryki płyt OSB.

Płyty OSB Płyty OSB Fot. Louisiana-Pacific

Firma ogłosiła, że zamykana na nieokreslony czas dwie fabryki zlokalizowane w Chambord, Quebec/Kanada i Ateny, Georgia/USA. Produkcja w obu zakładach zostanie wygaszona w czwartym kwartale b.r.

"Mamy do czynienia z jedną z najsłabszych koniunktur na rynku mieszkaniowym w ostatnim  dziesięcioleciu, co znacznie zmniejszyło zapotrzebowanie na OSB." - powiedział Jeff Wagner, OSB Executive Vice President - "W obecnych warunkach, nie znajdujemy żadnego uzasadnienia dla prowadzenia produkcji w tych fabrykach. Ich zamknięcie powinno poprawić naszą efektywność, przy jednoczesnym zaspokojeniu potrzeb naszych klientów."

Łączna zdolność produkcyjna zamykanych zakładów to ok. 73 mln m2 płyty OSB.

Louisiana-Pacific Corporation posiada 25 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w USA, Kanadzie i Chile. 15 z nich zajmuje się produkcją płyt OSB. W 2007r. przedsiębiorstwo uzyskało przychody na poziomie 1,704 mld USD i zanotowalo stratę w wysokości 179,9 mln USD.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz