/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Barlinek sprzeda elektrowniom EDF pellet za 77 mln zł

Barlinek

Autor: dja
Źródło: Barlinek
Data: 2008-09-04


Barlinek podpisał z krakowską spółką Energokrak długoterminowy kontrakt na dostawę biomasy w formie pelletu do grupy energetycznej EDF (Electricite de France).

PelletPelletFot. Barlinek

Przedmiotem umowy jest sprzedaż biomasy w formie pelletu produkowanego przez Barlinek. Cena kontraktowa biomasy w pierwszym roku obowiązywania umowy została skalkulowana w oparciu o cenę biomasy oraz cenę transportu do poszczególnych odbiorców należących do Grupy EDF. W kolejnych latach obowiązywania umowy, cena biomasy będzie uzgadniana w oparciu o ustalony w umowie algorytm. Przewidziana w umowie wielkość dostaw gwarantuje Barlikowi zbyt pelletu na poziomie 40% rocznej produkcji.

Umowa dostawy biomasy wejdzie w życie z dniem 01 stycznia 2009 roku i zawarta została na czas określony tj. do 31 grudnia 2012 roku. Szacunkowa wartość wpływów netto wynikająca z zapisów umowy, dla czteroletniego okresu jej obowiązywania, to ok. 77 407 000 zł netto (przyjmując ilość gwarantowaną i cenę ustaloną dla pierwszego roku obowiązywania umowy). Opcjonalnie strony przewidziały w umowie możliwość zwiększenia dostaw, odpowiednio dla pierwszego roku o 10 tys. ton, a dla kolejnych lat o 12 tys. ton.

Energokrak Sp. z o.o. należy do Grupy EDF (Electricite de France), zajmującej się w Polsce dostawami węgla i biomasy na potrzeby jednostek wytwórczych Grupy.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz