/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

LIGNOTERM z certyfikatem FSC

NEPCon

Autor: JR
Źródło: NEPCon
Data: 2008-09-03


W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance, NEPCon wykonał audit w firmie Przedsiębiorstwo Produkcji Drzewnej LIGNOTERM s.c. w miejscowości Suliszewice. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-003387, obowiązujący w okresie od 22.08.2008 r. do 21.08.2013 r.

Przedsiębiorstwo Produkcji Drzewnej Lignoterm S.C. jest firmą rodzinną założoną w 1992 r., mieszczącą się w Suliszewicach w województwie zachodniopomorskim. Firma specjalizuje się w produkcji galanterii drzewnej na rynek krajowy i na eksport.
Podstawowymi wyrobami firmy są:
- elementy drewniane lamp oświetleniowych-głównie pierścienie do plafonier;
- galanteria kuchenna, głównie deski do krojenia oraz chlebaki z żaluzją drewnianą;
- oprawy szczotek z drewna bukowego.
Z szerokiej palety wyrobów certyfikacją FSC w pierwszej kolejności zostały objęte oprawy szczotek. Firma planuje stopniowe rozszerzenie zakresu certyfikacji FSC na pozostałe wyroby produkowane z drewna bukowego i sosnowego.

 

INFORMACJA

Obecnie wszyscy klienci NEPCon posiadający certyfikat FSC mogą używać logo Rainforest Alliance na swych wyrobach i w celach promocyjnych. Do systemu certyfikacji Rainforest Alliance przyłączyły się takie giganty jak: IKEA, wydawnictwa Harper Collins, Wal-Mart, Tesco, linie lotnicze KLM, Goldman Sachs czy Home Depot. Wszystkie one wykorzystują surowiec certyfikowany przez Rainforest Alliance (RA).

Jest to unikalna okazja wykorzystania go w celu zwiększenia wartości dodanej własnych wyrobów, przypominamy, że w Polsce jedynie klienci NEPCon sp. z o.o. w branży drzewnej mogą używać logo Rainforest Alliance, wraz z certyfikatem FSC.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz