/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE - targi dla tych, dla których pasją jest ogród

Autor: opr. JR
Źródło: Zieleń To Życie
Data: 2008-08-31


Międzynarodowa Wystawa ,,Zieleń to życie” - to spotkanie osób wrażliwych na piękno roślin i zainteresowanych tematyką ogrodową. Jednocześnie najważniejsze w Polsce i Europie Środkowej targi dla osób zajmujących się ,,zielonym biznesem”.

Aż 269 firm z 9 krajów wzięło udział w XVI edycji Wystawy, która odbyła się w dniach 29-31 sierpnia, w Warszawie w Centrum EXPO XXI.

,,SZTUKA W OGRODZIE” to hasło przewodnie tegorocznej Wystawy. Nawiązuje do niego wydarzenie  zupełnie nietypowe dla tego typu imprez. Przed wejściem do hal EXPO tylko na czas Wystawy umieszczona została żywa rzeźba autorstwa Teresy Murak - znakomitej polskiej artystki, przedstawicielki sztuki ziemi i performance. Praca wykonana specjalnie na Wystawę nosi tytuł ,,Naczynia otwarte, rzeźba pulsuje”.

Organizatorzy - Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni zaprosili w tym roku wystawców z Polski, Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Niemiec, Republiki Czeskiej i Włoch, a także po raz pierwszy z Chin. Większą halą obiektu w całości zawładnęły rośliny – od kilkucentymetrowych karzełków, poprzez rozłożyste dywanowe formy, pnące i obsypane kwiatami, mieniące się niezwykłymi barwami liści, owoców aż po wysokie kilkumetrowe drzewa. Nie zabrakło modnych ostatnio bardzo strzyżonych form czy miniaturowych drzewek do niewielkich ogrodów.

Wyróżnikiem Wystawy ,,Zieleń to życie” była niezwykle starannie przygotowane aranżacje stoisk. Wystawcy przygotowują je na kilka tygodni wcześniej, w myśl hasła przewodniego, które jest inne każdego roku.

Na Wystawie prezentowana była również technika ogrodnicza. Oprócz specjalistycznych maszyn dla producentów zobaczyć można było kosiarki i sprzęt do formowania roślin, systemy nawodnień, nawozy i środki do utrzymania roślin w dobrym zdrowiu. W dziale wyposażenia ogrodowego prezentowane były ozdobne donice, materiały na nawierzchnie, dekoracje, meble i altany. Można będzie także wzbogacić domowe biblioteki o wydawnictwa i książki o roślinach i ogrodzie – wydawcy zapowiadają premiery m.in. Katalogu Róż.

Podczas licznych pokazów ogrodniczych zwiedzający mogli poznać rzadkie gatunki roślin, poznać sztukę ich komponowania. Inny ciekawe wątki programu to sztuka bonsai – pokazy i wystawa tworzenie dywanów kwietnych. Dzieci mogły uczestniczyć w zielonych warsztatach, zabawach i konkursach...

Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE - targi dla tych, dla których pasją jest ogród (Zdjęcia: 4) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz