/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pełne czy przeszklone? Wybieramy drzwi

E.C.H.O. COMMUNICATIONS

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Data: 2008-08-29


Kiedy stajemy przed dylematem wyboru drzwi, liczą się zarówno kryteria estetyczne, jak i funkcjonalne. Ekspert RuckZuck radzi, czy do danego wnętrza dobrać drzwi pełne, czy raczej przeszklone.

Drzwi przeszklone z kolekcji Demeter marki ClassenDrzwi przeszklone z kolekcji Demeter marki ClassenFot. Classen

 

Dokonując wyboru pomiędzy drzwiami przeszklonymi a pełnymi powinniśmy wcześniej określić, jaką funkcję mają one pełnić. W niektórych pomieszczeniach chcemy bowiem zachować intymność, inne zaś mają zapraszać swą otwartością.

Bogatą ofertę różnych modeli skrzydeł drzwiowych znajdziemy w ogólnopolskiej sieci salonów RuckZuck, które oferują dwadzieścia pięć kolekcji drzwi wewnętrznych.

Drzwi pełne – gwarancja prywatności

Drzwi pełne będą dobrym rozwiązaniem w sypialni lub gabinecie. Zapewnią intymność, a dobór odpowiedniej kolorystyki podkreśli charakter wnętrza.

- W sypialni sprawdzą się np. drzwi typu Alkmena HR marki Classen, nowość w ofercie salonów RuckZuck. Oklejone obustronnie płytą drewnopochodną, z wypełnieniem stabilizującym o strukturze „plastra miodu”, zapewnią w pomieszczeniu ciszę. Warto też zwrócić uwagę na ciekawe wykończenie charakteryzujące się dwukierunkowym ułożeniem słoi drewna, które przebiegają wzdłuż dłuższych krawędzi skrzydła i poprzecznie w jego środkowej części – mówi Waldemar Kruk, partner handlowy sieci RuckZuck, właściciel salonu RuckZuck we Wrocławiu.

 

W naszych domach znajdują się także miejsca, które pełnią funkcje pomieszczeń gospodarczych, np.: spiżarnia czy pralnia. Tutaj sprawdzą się m.in. drzwi pełne z kolekcji Dalila, dostępne od niedawna w ogólnopolskiej sieci sklepów RuckZuck.

- Drzwi Dalila oklejone są folią Classen Iridium o podwyższonej odporności na zarysowania i ścieranie. To dobre rozwiązanie dla pomieszczeń użytkowych, gdzie skrzydło drzwiowe może być narażone na uszkodzenia – mówi ekspert z salonu RuckZuck.

Drzwi przeszklone - światło i elegancja

Drzwi przeszklone wybieramy przeważnie do pomieszczeń ciemniejszych, które chcemy w naturalny sposób doświetlić. Do takich miejsc należą np. korytarz lub hol. Ponieważ właśnie stąd wprowadzamy gości do innych części naszego domu, dobierzmy kolekcję drzwi spójną ze stylistyką naszego domu.

Skrzydła drzwiowe z przeszkleniem doskonale sprawdzą się w salonie czy jadalni, dodając im lekkości oraz elegancji. Drzwi do tych pomieszczeń, ze względu na funkcje reprezentacyjne, powinny wyróżniać się niebanalnym wyglądem.

 - Dużym zainteresowaniem klientów salonów RuckZuck cieszą się ostatnio m.in. drzwi Demeter z gustownym przeszkleniem oraz drzwi  z kolekcji New Line – zdradza Waldemar Kruk, właściciel wrocławskiego salonu RuckZuck.

Przeszklone czy pełne – prosta zasada

W każdej dostępnej w salonach RuckZuck kolekcji skrzydeł drzwiowych oferowane są drzwi z większymi bądź mniejszymi przeszkleniami, a także drzwi bez przeszkleń. Dlatego niezależnie od wybranej kolekcji, możemy dobrać wielkość przeszklenia do poszczególnych pomieszczeń, zapewniając jednocześnie spójną aranżację wnętrza.

- Ogólna zasada jest taka – mówi Waldemar Kruk – drzwi pełne doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, które nie potrzebują nasłonecznienia lub których wnętrze chcemy ukryć, natomiast drzwi przeszklone nadają lekkości i zapewniają światło tam, gdzie brak okien. Jeżeli natomiast nasi klienci nie są pewni, jakie drzwi powinni dobrać, wykwalifikowany personel sieci RuckZuck zawsze służy im radą i pomocą.

Pełne czy przeszklone? Wybieramy drzwi (Zdjęcia: 3)

Drzwi przeszklone z kolekcji Demeter marki ClassenDrzwi pełne z kolekcji Dalila marki ClassenDrzwi New Line marki Classen dostępne w salonach RuckZuck

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz