/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

KOMFORT otwiera 10 nowych salonów franczyzowych

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: Pegasus PR
Data: 2008-08-29


Na przełomie sierpnia i września 2008 roku spółka Sklepy KOMFORT S.A., lider rynku pokryć podłogowych w Polsce, otworzy trzy nowe sklepy w biznesowej formule franchisingu. Do końca roku firma planuje powiększenie sieci o dziesięć nowych salonów franczyzowych na terenie całej Polski, które uzupełnią aktualną sieć ponad 120 punktów sprzedaży pod marką KOMFORT.

Rok 2008 jest dla spółki Sklepy KOMFORT bardzo ważny, upływa bowiem pod znakiem realizacji projektów, które znacząco wzmocnią pozycję firmy na rynku. Jednym z najważniejszych przedsięwzięć jest otwarcie równoległej sieci franczyzowej pod marką KOMFORT. Pierwszy sklep w nowej formule biznesowej został otwarty 10 maja 2008 roku w Radomsku. Na przełomie sierpnia i września w systemie franczyzowym zostaną otwarte trzy nowe sklepy: w Łowiczu (30 sierpnia), Puławach (3 września) i Bochni (6 września). Do końca roku Sklepy Komfort SA planują otwarcie dziesięciu nowych salonów franczyzowych na terenie całej Polski.

Oferta franczyzowa spółki Sklepy Komfort spotkała się z dużym zainteresowaniem rynku. Zdecydowała o tym wysoka znajomość marki, atrakcyjna oferta trafiająca w oczekiwania przyszłych nabywców oraz potencjał i chłonność rynku, na którym firma działa.

„Kontrahenci bardzo pozytywnie oceniają nie tylko działalność firmy - stabilnego partnera biznesowego, ale także nową koncepcję naszych sklepów i wsparcie jakiego udzielamy na każdym etapie współpracy. Szczególnie pozytywnie rynek zareagował na fakt, że nie pobieramy opłat franczyzowych. Już w tej chwili możemy powiedzieć, że zrealizujemy zakładany plan uruchomienia 10 sklepów franczyzowych do końca 2008 roku” – powiedział Leszek Władziński, Manager ds. franczyzy firmy Sklepy KOMFORT SA.

Oferta dla nowych partnerów biznesowych

Sklepy franczyzowe mają za zadanie zwiększyć potencjał sieci w mniejszych miastach, liczących od 30 do 50 tysięcy mieszkańców. Właśnie w takich lokalizacjach na terenie całej Polski firma szuka partnerów biznesowych – osób posiadających lokal własny lub wynajmowany o powierzchni 300 – 500 mkw., kapitał na inwestycję początkową od 100 do 150 tys. zł oraz własną działalność gospodarczą. Sieć sklepów Komfort jest liderem rynku pokryć podłogowych w Polsce. Sprzedaż firmy w 2006 roku wyniosła około 320 mln zł, a zysk operacyjny blisko 20 mln zł. W 2007 roku obroty spółki wzrosły do 350 mln zł. Znakomite wyniki finansowe oraz perspektywy rozwoju gwarantują spółce pozycję solidnego partnera biznesowego. Franczyzobiorca sieci KOMFORT dołączy do pewnej, cenionej marki, która służy niezbędną pomocą na każdym etapie budowy własnego biznesu.

„Franczyzowe punkty sprzedaży sieci powstaną przede wszystkim w małych miastach, a wsparcie zintegrowanych systemów Business Inteligence pozwoli na dopasowanie bieżącej oferty salonów do potrzeb lokalnych klientów. Franchising pozwala połączyć siłę zakupów sieci, wspólny marketing oraz dopracowanie konceptu handlowego z elastycznością i efektywnością niezależnego przedsiębiorcy.” – dodał Leszek Władziński, Manager ds. franczyzy firmy Sklepy KOMFORT SA.

Nowe salony franczyzowe firmy zostaną dostosowane do wystroju sieciowych salonów i wyposażone w unikalny zintegrowany system informatyczny, którego część logistyczna opiera się na dostawach z magazynu centralnego spółki w Strykowie. Personel nowych sklepów otrzyma dostęp do informacji, wiedzy wewnętrznej firmy oraz elektronicznych podręczników, na bieżąco aktualizowanych i modyfikowanych. Znajdują się w nich prawidłowe odpowiedzi na każde pytanie oraz pomocne formularze i rekomendacje dotyczące administracji, spraw kadrowych, finansowych, marketingu czy prawa. Właściciele nowych sklepów oraz ich pracownicy będą brali udział w szkoleniach, seminariach i treningach technik sprzedaży, aby na spotkaniach z innymi franczyzobiorcami oraz pracownikami firmy KOMFORT wymieniać doświadczenia, przedstawiać swoje pomysły oraz zacieśniać więzy. Franczyzobiorcy przystępujący do sieci są także zwolnieni z opłat franczyzowych w czasie trwania umowy.

Oferta dla nowych Klientów

Franczyzowe sklepy sieci KOMFORT, to także wyjątkowe udogodnienie dla nowych klientów firmy. Salony sprzedaży w Radomsku, Łowiczu, Puławach i Bochni zostały dostosowane do najnowszych standardów sieci, mających na celu podniesienie komfortu zakupów. W nowym sklepie KOMFORT czeka na klientów poszerzona oferta najwyższej jakości pokryć podłogowych w branżach paneli, drewna, dywanów, wykładzin dywanowych i elastycznych, zróżnicowana pod względem ceny i wzornictwa. Wystrój sklepu został zaprojektowany w taki sposób, aby klient z łatwością odnalazł odpowiednie dla siebie produkty oraz dopasował akcesoria do ich montażu i pielęgnacji. Oferowane przez sklep produkty zostaną wyeksponowane na specjalnych stojakach, ułatwiających dokładne obejrzenie oraz porównanie wybranych modeli pokryć podłogowych. Wykwalifikowany personel posłuży radą i pomocą na każdym etapie aranżacji podłogi – od projektu, poprzez montaż, aż po czyszczenie i konserwację drewna, paneli, wykładzin i dywanów. Korzystając z pomocy specjalistów w nowym salonie będzie można m.in. przyciąć wykładzinę, zamówić transport i montaż wykładzin oraz paneli a także dobrać środki do pielęgnacji i czyszczenia podłogi.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA