/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Zaprotestuj e-mailem - Komunikat 8

PIGPD

Autor: Sławomir Wrochna
Źródło: PIGPD
Data: 2008-08-29


Kolejny komunikat Komitetu Protestacyjnego przy Polskiej Izbie Gospodarczej Przemysłu Drzewnego zachęca do wysyłania e-maili do Kancelarii Premiera. To pomysł na przypomnienie rządowym urzędnikom, że czas "negocjacji" przedłuża się nie przynosząc rezultatów, których oczekuje branża.

Fot. Drewno.pl

PROTEST PRZEMYSŁU DRZEWNEGO Komunikat nr 8
Szanowni Państwo,
 
Nasza lipcowa manifestacja w Warszawie doprowadziła do serii negocjacji na poziomie Kancelarii Premiera, prowadzonych z tamtej strony przez ministra Michała Boniego, a z naszej – przez przedstawicieli Rady Izby i Komitetu Protestacyjnego.

Mimo tak rządowego wysokiego szczebla, rozmowy  które się toczą – przeciągają się, a praktycznych rezultatów wciąż nie ma. A czas biegnie, za drewno płacimy wciąż zawyżone ceny i wiemy, że Lasy Państwowe przygotowują na 2009r. stary, tylko nieco zmodyfikowany, ale tak samo loteryjny i jeszcze bardziej cenotwórczy, system sprzedaży.

Nikt z nas nie chce rzucać wszystkiego i jechać do Warszawy na kolejną demonstrację, choć nie wykluczamy, że możemy być do tego zmuszeni.

Dziś, gdy wciąż jednak liczymy na rzetelność naszego rządu i jego skuteczność, potrzebna jest Wasza pomoc w innej postaci, aby przyspieszyć jego działania:

Wyślijcie więc do Kancelarii Premiera e-maile z prostymi pytaniami – zbieżnymi z postulatami zawartymi w PETYCJI podpisanej przez manifestujących :

- Dlaczego rząd jeszcze nic nie uczynił, aby nakłonić Lasy Państwowe do redukcji nieracjonalnych, zawyżonych cen drewna okrągłego ?

-  Dlaczego rząd jeszcze nic nie uczynił, aby zasady sprzedaży drewna zostały jeszcze przed rokiem 2009 zmienione tak, aby przemysł drzewny mógł się bez przeszkód rozwijać ?

- Dlaczego rząd niszczy rynek  biomasy pochodzącej z tartaków, wprowadzając ograniczenia w uznawaniu ich za źródło energii odnawialnej ?


 
To są naturalnie tylko sugestie – każdy z Państwa może przecież spytać o co zechce. Byłoby jednak dobrze, gdyby krótko uzasadnili Państwo swoje pytania, pisząc o Waszej konkretnej sytuacji.

Wyślijcie je na dalej podany, powszechnie dostępny, przeznaczony dla obywateli adres e-mailowy - infoobywatel@kprm.gov.pl

Poproście o to samo wszystkich Waszych znajomych i pracowników, zwłaszcza tych, którzy brali udział w proteście. Niech lawina obywatelskich zapytań w skrzynce Kancelarii Premiera uświadomi rządzącym, że nie zamierzamy w nieskończoność bezczynnie czekać na rozwiązanie naszych problemów.


infoobywatel@kprm.gov.pl


do wiadomości:  protestizba@przemysldrzewny.pl

 
Przewodniczący Komitetu Protestacyjnego przy PIGPD
Sławomir Wrochna


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

i co? ilu wysłało?

TheQ [36]Odpowiedz na ten komentarz2008-09-01 18:05:43

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz