/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Meble Olszyna nie doczekają prywatyzacji

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2008-08-27


Olszyńskie Fabryki Mebli sp. z o.o., ostatnia spółka meblowa w pełni należąca do Skarbu Państwa najprawdopodobniej nie doczeka prywatyzacji. Ze względu na fatalna kondycję finansową zarząd spółki przeprowadza zwolnienia grupowe i przygotowuje wniosek do sądu o upadłość firmy.

Zestaw do salonu CavaZestaw do salonu CavaFot. Meble Olszyna

Pracę straci 337 osób. Zwalniani pracownicy mogą liczyć na wynagrodzenia i odprawy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Spółka od miesięcy płaciła pracownikom pensje nieterminowo i w ratach. Od czerwca wypłat praktycznie nie było. Fabryce odcięto dostawy prądu. Łączne zadłużenie spółki przekracza 40 mln zł.

Czynnikiem przesądzającym o upadku fabryki jest wycofanie się z umowy niemieckiego kontrahenta - głównego odbiorcy mebli z Olszyny. Jego decyzja spowodowana jest wysokim kursem złotego, który sprawił, że polskie meble przestałyby być konkurencyjne cenowo na rynku niemieckim. Na eksport trafiało ok. 90% produkcji olszyńskich mebli.

Miesiąc temu minął termin wezwania Ministra Skarbu Państwa do rokowań w sprawie nabycia udziałów Olszyńskich Fabryk Mebli - chętnych nie było.

Olszyńskie Fabryki Mebli sp. z o.o. specjalizują się w produkcji mebli do jadalni, sypialni, mebli pokojowych i hotelowych. Spółka powstała w 1995r. w wyniku przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego. Tradycje fabryki Meble Olszyna sięgają połowy XIX wieku.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz