/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Agata Meble będzie otwierać 3-4 nowe sklepy rocznie

PAP

Autor: opr. JR
Źródło: PAP
Data: 2008-08-21


3-4 nowe sklepy meblowe rocznie zamierza otwierać w najbliższych kilku latach w różnych miastach Polski sieć Agata Meble. Średni koszt jednego takiego obiektu to ok. 40- 60 mln zł

Sypialnia ModernSypialnia ModernFot. Agata Meble

W środę (20.08.2008) Agata otwiera rozbudowany kosztem 50 mln zł salon w Katowicach - największy w Polsce. Jego powierzchnia została podwojona i wynosi obecnie 30 tys. m kw. Łączna powierzchnia wszystkich dziewięciu sklepów w Polsce to ok. 130 tys. m kw. W przyszłym roku przybędą cztery kolejne salony.

"W kwietniu przyszłego roku otworzymy salon w Szczecinie, w lipcu w Opolu, na przełomie września i października w Kaliszu, a na przełomie roku w Płocku. Prowadzimy rozmowy na temat kolejnych lokalizacji" - poinformowała we wtorek Izabela Zięba-Praszkiewicz z firmy Agata Meble.

Po uruchomieniu tych placówek zatrudnienie w sklepach sieci wyniesie ok. tysiąca osób, wobec niespełna 800 obecnie i ok. 500 dwa lata temu.

Obecnie Agata Meble posiada: 9 salonów firmowych, 2 magazyny centralne i zatrudnia ponad 700 pracowników.  Jak powiedziała Zięba-Praszkiewicz, wszystkie inwestycje finansowane są z zysków z działalności firmy i kredytów. Agata Meble nie myśli na razie o pozyskaniu środków z giełdy, choć jej przedstawiciele przyznają, że jakiś czas temu rozważano taką możliwość. W 2006 roku podawano, że debiut giełdowy byłby możliwy nie wcześniej niż za trzy lata.

Akcjonariuszami spółki Agata Meble są członkowie rodziny Ćwik.

PAP

Agata Meble będzie otwierać 3-4 nowe sklepy rocznie (Zdjęcia: 2)

Sypialnia ModernMeble gabinetowe Visage

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz