/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Dobre wyniki Mera Schody. Zarząd podtrzymuje prognozy

Mera Schody

Autor: dja
Źródło: Mera Schody
Data: 2008-08-19


Mera Schody SA poinformowała, że po sześciu miesiącach 2008 roku Grupa osiągnęła 12,648 mln zł. przychodów, 0,556 mln zł zysku netto oraz 1,705 mln zł zysku EBITDA. Oznacza to, że w porównaniu z analogicznym okresem roku 2007 przychody wzrosły o 23%, a zysk netto o 659%. Wzrost zysku EBITDA rok do roku wyniósł 42%.

Po analizie danych finansowych za pierwsze półrocze zarząd spółki podtrzymuje publikowane wcześniej prognozy wyników finansowych na 2008r. Według planów Grupa ma osiągnąć 27,3 mln zł przychodów i od 1,8 do 2,2 mln zł zysku netto.

Zarząd spółki ocenia, że dobre wyniki pierwszej polowy roku były możliwe m.in. dzięki akwizycjom w Polsce i w Niemczech oraz dywersyfikacja geograficznej struktury sprzedaży.

Jeszcze rok temu większość sprzedaży spółki realizowana była za granicą, obecnie ok. 50% produkcji trafia na rynek krajowy.

Mera Schody posiada 4 spółki zależne. Dwie z nich - Arktic-Treppentechnik GmbH i HST Treppen GmbH zarejestrowane w Niemczech operują na terenie Europy Zachodniej i Skandynawii, Klon sp. z o.o. z wielkopolski, zwiększa zdolności produkcyjne grupy oraz ekspozycję jej produktów w Polsce północnej i zachodniej, zaś Mera Logistic sp. z o.o. zajmuje się projektami deweloperskimi i real estate.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz