/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Hardex broni się przed silną złotówką

Hardex

Autor: Magdalena Bryksa
Źródło: Hardex
Data: 2008-08-18


Hardex importuje materiały niezbędne do produkcji, aby złagodzić skutki umacniającej się złotówki. Spółka rozlicza się w euro, co przy obecnym spadku dolara, ma lepszy wpływ na jej wyniki. Program inwestycyjny jest realizowany zgodnie z zapowiedziami zarządu. Dzięki temu nie ma żadnych opóźnień, a bieżące działania przyniosą efekty w przyszłości.

Ireneusz Kaczmarek - Prezes Zarządu Hardex SAIreneusz Kaczmarek - Prezes Zarządu Hardex SAFot. Hardex

Silna złotówka ma wpływ na wyniki Hardexu, ponieważ jest to  znaczący eksporter na rynku europejskim.  Spółka stara się niwelować efekty mocnej waluty, poprzez zakupy z importu i transakcje zabezpieczające. Firma kupuje za granicą materiały i surowce niezbędne do produkcji, takie jak np. lakiery, żywice, kleje, jak również części do urządzeń i maszyn. Eksport w tym roku zmniejszył się o kilka procent, gdyż przekierowano tę część sprzedaży na rynek krajowy, co pozytywnie wpływa na jej wyniki.

W pierwszym półroczu 2008 roku firma z Krosna Odrzańskiego wypracowała 4,5 milionów złotych zysku netto przy przychodach powyżej 61 milionów złotych.

- Uważam, że spółka radzi sobie dobrze w obecnych warunkach rynkowych. Na bieżąco pracujemy nad tym, aby w miarę możliwości niwelować efekty gorszej koniunktury na rynku oraz mocniejszej złotówki – mówi Ireneusz Kaczmarek, Prezes Zarządu Hardex S.A.

Hardex nieustannie dywersyfikuje zarówno odbiorców jak i dostawców. Tych pierwszych pod kątem możliwych do uzyskania cen, u drugich priorytetem jest by te ceny obniżyć.  

***

Hardex powstał w 1970 roku w Krośnie Odrzańskim. Jest jednym z największych w Europie producentów płyt pilśniowych twardych mokroformowanych. W roku 1992 roku przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę akcyjną. Spółka posiada certyfikat na System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000 oraz certyfikat FSC. Jest laureatem licznych konkursów i zdobywcą wielu nagród, w tym m.in. tytuł eksportera roku, przedsiębiorstwo fair play. Ponadto Hardex S.A. uczestniczy w projekcie NFB (Natural FiberBoard) Europejskiego Stowarzyszenia FEROPA, promującym ekologiczne, naturalne płyty drewnopochodne.3 kwietnia 2008 roku Hardex zadebiutował na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA