/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Meblarze ze Szwecji zwodzą bydgoszczan

Autor: Michał Sitarek, opr. PR
Źródło: infofordon.pl
Data: 2008-08-11


Bydgoszczanie są coraz bliżej zakupów w "dekoratorskim parku" na Fabrycznej. "Meblarze" ze Szwecji wciąż zwodzą bydgoszczan.

Na tym placu ma powstać bydgoska IKEANa tym placu ma powstać bydgoska IKEAFot. Radosław Sałaciński

Jeszcze wiosną meblowy potentat zapewniał, że współpraca z miastem przebiega wzorowo. Komplementowany szczególnie był Zespół Obsługi Inwestora, którego działania pozwolały na usunięcie wszystkich przeszkód. To miała być dobra podstawa do otwarcia sklepu jesienią 2009 roku. Jednak w czerwcu koncern nie chciał już mówic o dacie inauguracji. - Na razie nic się nie zmieniło. Wciąż nie mamy jeszcze wszystkich pozwoleń - mówi krótko Karolina Horoszczak z biura prasowego IKEI.

Urzędnicy wciąż czekają na odwieszenie postępowania na wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Jednak chociaż inwestor otoczony jest szczególną opieką, nie pali się do rozpoczęcia budowy. Tymczasem przeciętny proces inwestycyjny dla szwedzkiej sieci wynosi około 10 miesięcy.

Chłonny rynek mebli i artykułów wyposażenia wnętrz wykorzystują więc konkurenci. Pełną parą idzie między innymi rozbudowa salonu Black Red White. Wiceprezes zarządu firmy, Robert Skwarek nie chce jednak podawać jeszcze daty otwarcia. Nieoficjalnie mówi się, że nowe hale mają być gotowe do końca roku.

Irlandzki inwestor Jermon Development szybko stawia też Pomorski Park Handlowy na Fabrycznej. Na powierzchni ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych powstanie kilka wielkopowierzchniowych sklepów będących uzupełnieniem oferty sąsiednich obiektów handlowych. Magnesem przyciągającym klientów mają być sklepy z artykułami dekoratorskimi. Jednym z kandydatów do zagospodarowania nowego pawilonu jest między innymi Carpetright (dywany i wykładziny).

 

 

Tytuł oryginału
"Na zakupy tylko do Fordonu", autor Michał Sitarek

Zdjęcie lotnicze Radosław Sałaciński

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz