DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Jeszcze w tym roku powstanie nowy tartak Ikei

Autor:
Źródło: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki
Data: 2005-02-04


Wojewoda warmińsko-mazurski Stanisław Szatkowski spotkał się z przedstawicielami koncernu IKEA oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. W tym roku powstanie tartak, który zatrudni ok. 80 osób, a Business Area Central Manager Häkan Eriksson zapewnił, że IKEA nie po to "zaczyna jedną inwestycję, by nie miało być następnych, a gdzie i kiedy - poinformujemy wówczas, gdy decyzja będzie na 100 procent."

Wojewoda Stanisław Szatkowski po spotkaniu powiedział licznie zgromadzonym dziennikarzom telewizji, radia i prasy, że z zainteresowaniem czeka na dalsze propozycje inwestycyjne. Jest bowiem szansa, że w naszym województwie znajdzie pracę nawet ponad 2.000 osób.

Jeden z dziennikarzy napisał potem w komentarzu: "Na miejscu wojewody nie byłbym takim optymistą", ale zaraz dodaje: "Podkreśla on, że wie więcej, niż może powiedzieć, i dlatego jest spokojny." Skoro wojewoda wie więcej, to na czym opiera wątpliwości dziennikarz? Na niewiedzy? Spokojni są nasi przedsiębiorcy, drewna nie zabraknie, a bezrobotni z nadzieją czekają na zatrudnienie. Czy na miejscu jest więc czarnowidztwo?!


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz