/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
CHEMIA DO DREWNA

Idealny duet dla ochrony i dekoracji drewna – Impregnat Extra i Lakier marki Drewnochron

 E.C.H.O. Communications

Autor: opr. PR
Źródło: E.C.H.O. Communications
Data: 2008-08-07


Drewno to materiał, który nigdy nie wychodzi z mody. Drewniane meble służą nam przez lata, często przeżywając drugą młodość po spędzeniu dekady na strychu. Jednak drewno to materiał naturalny, o który należy szczególnie dbać, aby zachować jego pożądany wygląd. Głęboko penetrujący Impregnat Extra i Lakier marki Drewnochron sprawią, że drewno w naszych domach i ogrodach długo będzie urzekać swym pięknem.

drewnochron impregnat extra dab i drewnochron lakier półmatdrewnochron impregnat extra dab i drewnochron lakier półmatFot. PPG Industries

Na świeżym powietrzu
Szczęśliwi posiadacze domów z ogrodem lub działek wiedzą, że drewno najlepiej prezentuje się w naturalnym środowisku. Jest tam jednak narażone na szczególne ryzyko zniszczenia. Opady atmosferyczne, zmienne temperatury, a także szkodniki powodują nieodwracalne uszkodzenia struktury drewna.

Ulubione krzesło rozpadające się, gdy siadamy do romantycznej kolacji na świeżym powietrzu. Wypaczona barierka przy schodach, która utrudnia wchodzenie. Zbutwiały płot, który przestaje być ochroną dla naszych bliskich. Aby uniknąć takich sytuacji, drewniane meble i konstrukcje należy odpowiednio zabezpieczyć.

-Impregnat Extra marki Drewnochron zawiera wosk odpychający wodę oraz skutecznie chroni drewno przed grzybami i glonami. Natomiast Lakier Drewnochron zapewnia dodatkową ochronę przed szkodliwym działaniem słońca i wody. Ten duet idealnie zabezpiecza drewno i sprawia, że jest ono bardziej wytrzymałe na warunki pogodowe - mówi Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich.

W moim magicznym domu
Drewno towarzyszy nam nie tylko w ogrodzie. Drzwi, okna, schody, konstrukcje wewnętrzne, a także meble wykonane z drewna są ozdobą naszego wnętrza, o którą powinniśmy szczególnie zadbać.

-Impregnat Extra i Lakier chronią drewniany materiał także wewnątrz budynku – przed szkodnikami, ścieraniem i skutkami długiego i intensywnego użytkowania. Nieważne czy schody lub mebel mają 50 lat czy dopiero wyszły z fabryki. Na ochronę drewna zawsze jest dobra pora - mówi Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich - Co ważne, Impregnat spełnia także funkcje estetyczne - zachowuje naturalny rysunek drewna, dzięki czemu wygląda ono naturalnie.

Wybierz swój zestaw
Niewątpliwą zaletą Impregnatu i Lakieru, szczególnie istotną we wnętrzach, jest dostępność szerokiej gamy kolorystycznej. Dzięki temu każdy znajdzie wśród dostępnych produktów kolor pasujący do wnętrza swojego mieszkania lub ogrodu.

Impregnat dostępny jest w 10 podstawowych kolorach – od jasnej, delikatnej sosny, przez żywy zielony, aż do ciemnego palisandru oraz w 40 barwach uzyskanych z mieszalnika. Dopełniający efekt Lakier Drewnochron występuje w dwóch wersjach – bezbarwnej z połyskiem i bezbarwnej w półmacie.

Jak stosować?
Impregnat Extra i Lakier to produkty kompatybilne. Można ich używać osobno, jednak najbardziej efektywnie działają razem. Po wybraniu odpowiedniego koloru Impregnatu należy nałożyć go na odpowiednio przygotowany mebel lub konstrukcję. Po wyschnięciu powierzchnia gotowa jest do nałożenia kolejnej warstwy ochronnej – Lakieru. Bezbarwny Lakier jest bardzo elastyczny, dzięki czemu łatwo i równomiernie się rozprowadza na powierzchni. Podczas zabezpieczania drewna najważniejsze jest zachowanie odpowiednich odstępów czasowych między nakładaniem kolejnych warstw produktów.

Drewno jest materiałem niezwykle przyjaznym. W dobie kruchego szkła, zimnego metalu i nudnego plastiku obcowanie z tym naturalnym budulcem zapewnia nieopisane wrażenia estetyczne. Warto zadbać, aby było ono w dobrym stanie – chronić przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i łagodzić skutki upływu czasu.

Producent: PPG Industries

PPG jest globalnym dostawcą farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Siedziba firmy mieści się w Pittsburgu. Firma PPG zarządza 150 zakładami przemysłowymi w ponad 60 - ciu krajach. Wartość sprzedaży firmy PPG ukształtowała się w 2007 r. na poziomie 11, 2 miliarda dolarów.
Firma SigmaKalon, w skład której wchodzi SigmaKalon Deco Polska, właściciel marki Dekoral, którą PPG przejęła 02.01.2008 r. odnotowała na koniec 2007 r. sprzedaż na poziomie 2, 9 miliardów dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.ppg.com

Idealny duet dla ochrony i dekoracji drewna – Impregnat Extra i Lakier marki Drewnochron (Zdjęcia: 3)

drewnochron impregnat extra dab i drewnochron lakier półmatdrewnochron impregnat extra i lakier półmatdrewnochron impregnat extra orzech ciemny i lakier półmat

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz