/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Weyerhaeuser zwolni 1500 pracowników

Weyerhaeuser

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Weyerhaeuser
Data: 2008-08-07


Amerykański koncern Weyerhaeuser Co. zapowiedział kolejne zwolnienia pracowników. Spółka planuje zlikwidować ok. 1500 miejsc pracy co stanowi ponad 6% całości zatrudnienia.

Fot. Weyerhaeuser

Większość zwolnień odbędzie się w centrali spółki, w której pracuje ok. 2500 osób.

Redukcja zatrudnienia jest częścią szerokiego programu restrukturyzacyjnego, dzięki któremu firma zrealizować ma zadanie "powrotu do korzeni", czyli skupienia się na produkcji leśnej i drzewnej.

W ostatnich latach Weyerhaeuser podjął szereg działań mających na celu zmniejszenie jej rozmiarów. Na koniec 2007r. firma miała jeszcze ok. 37.900 pracowników na całym świecie. Prawie 14.000 z nich przejętych zostało kilkanaście dni temu przez International Paper, który odkupił od koncernu dział produkcji opakowań z papieru i tektury. Wartość transakcji wyniosła 6 mld USD.

W maju b.r. zapowiedziano również sprzedaż zakładów produkcji drzewnej i sieci dystrybucji zlokalizowanych w Australii. Nabywcą będzie nowozelandzka firma Carter Holt Harvey. W następnej kolejności do sprzedaży przeznaczono należące do Weyerhaeusera jednostki zajmujące się transportem morskim i kolejowym.

Drugi kwartał 2008r. koncern zakończył stratą netto w wysokości 96 mln USD (wobec zysku w tym samym czasie roku ubiegłego w wysokości 32 mln USD). Sprzedaż drzewnego giganta w tym okresie spadła o ok.17%, z 4,3 mld USD do 3,6 mld USD. Według prognoz trzeci kwartał b.r. również przyniesie spółce stratę.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA