/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Jak dobrać wzór paneli do stylu wnętrza

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Data: 2008-07-29


W aranżacji wnętrz możemy wyróżnić kilka podstawowych stylów, których wybór przesądza o klimacie, jaki stworzymy w swoim domu. Jednym z najważniejszych elementów, który musi współgrać z całością jest podłoga.

Panele laminowane Buk deska marki Classen Panele laminowane Buk deska marki Classen Fot. Classen

 

Bogactwo dostępnych na rynku wzorów sprawia, że wybierając panele podłogowe łatwo dokonać niezbyt trafnego zakupu. By temu zapobiec, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu salonów sieci RuckZuck.

- Nasi pracownicy służą fachową radą klientom, którzy mają własny pomysł na styl wnętrza swojego domu, ale nie wiedzą jaki dekor podłogi dobrać. Podpowiedzą także tym, którzy dopiero szukają koncepcji na aranżację swojego mieszkania – mówi Damian Homola, dyrektor handlowy  w firmie Service Center *.

Styl skandynawski –  czar jasnego drewna

Styl aranżacji, oparty na świetlistych pastelach i wyłącznie naturalnych materiałach, zwany popularnie skandynawskim coraz częściej wchodzi na polskie salony. Subtelna kolorystyka podkreśla czystość i spokój, nadając przestrzeni wymiar ponadczasowości. Jasne podłogi w żółtawych lub jasnobrązowych odcieniach są znakomitym tłem dla ograniczonej do minimum liczby sprzętów. Tworzą one efekt lekkości i przestrzenności. Salony sieci RuckZuck oferują bogaty wybór paneli podłogowych, które swą jasną barwą wpisują się w styl skandynawski.

- Piękno minimalistycznego wyposażenia i naturalność wnętrza podkreślą jasne panele o delikatnym usłojeniu i subtelnym wzorze. Klon Harley, Dąb Palermo czy Buk deska to panele, które nadadzą naszemu wnętrzu wrażenia skandynawskiej surowości - mówi ekspert RuckZuck.

Styl kolonialny – ciemna podłoga z charakterem

Wnętrza utrzymane w stylu kolonialnym są eleganckie, pełne harmonii i statecznego ładu. Styl ten, po długiej przerwie, powraca do naszych domów i mieszkań - być może z powodu swojej etnicznej aury, a być może ze względu na ponadczasowość i praktyczność. Stylowi kolonialnemu towarzyszy moda na ciemne, egzotyczne gatunki drewna.

- Wśród paneli laminowanych w ciemnej kolorystyce dużą popularnością cieszą się takie wzory jak: Wenge Macassar, Dąb Oxford czy Afzelia afrykańska marki Classen - wyjaśnia Damian Homola.

Styl klasyczny – mozaikowy zawrót głowy

Styl klasyczny, najbardziej pojemny ze stylów, inspirowany jest wzorami historycznymi. Pełen przepychu, klasycznych zdobień przywodzi na myśl wystrój dworków szlacheckich. W stylu klasycznym najlepszym tłem dla masywnego stylowego biurka i szafy, skórzanej kanapy, orientalnych tkaniny i mosiężnych dodatków są podłogi tworzące mozaiki, będące wysmakowanym połączeniem różnych odcieni drewna.

- By poczuć się jak w szlacheckim dworku, nasi klienci wybierają panele o wyrazistych barwach i kontrastujących ze sobą odcieniach drewna. W kolekcjach marki Classen uzupełnieniem wnętrza w klasycznym stylu będą wzory: Listone Maracaibo, Dąb palony - mówi ekspert RuckZuck.

Podłoga jest istotnym elementem przestrzeni, od którego zaczynamy planować wystrój swojego domu. Niezależnie od tego, na jaki wzór się zdecydujemy, w ofercie salonów RuckZuck każdy znajdzie coś dla siebie.

 *) Service Center prowadz sieć sklepów partnerskich RuckZuck

Jak dobrać wzór paneli do stylu wnętrza (Zdjęcia: 4)

Panele laminowane Buk deska marki Classen Panel podłogowe Klon Hartley z kolekcji Life marki ClassenPanele laminowane Dąb Oxford marki Classen Panele podłogowe Listone Maracaibo z kolekcji Life marki Classen

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA