/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nie ma aresztu dla kierownictwa RDLP Białystok

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2008-07-25


Sąd Rejonowy w Białymstoku nie uwzględnił w czwartek wniosków prokuratury o areszt dla trzech osób z kierownictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, podejrzanych o narażenie Skarbu Państwa na stratę ponad 5 mln zł.

Fot. CBA

Według ustaleń śledztwa prowadzonego od kilku miesięcy przez białostocką delegaturę CBA, kierownictwo białostockiej Regionalnej Dyrekcji miało wyrządzić wielkie szkody finansowe w majątku Lasów Państwowych i zarazem Skarbu Państwa w wyniku sprzedaży po zaniżonej cenie i z pominięciem koniecznych procedur 50 tys. metrów sześciennych drewna, za łączną kwotę co najmniej 5,2 mln zł.

Jak dowiedziała się PAP w sekcji aresztowań białostockiego sądu, sąd nie uwzględnił w czwartek wniosków aresztowych w stosunku do podejrzanych. Nie zastosował też żadnego innego środka zapobiegawczego. Sąd nie udziela informacji o uzasadnieniu tej decyzji.

Piotr Z., dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, jego zastępca Cezary Ś. oraz naczelnik jednego z wydziałów w tej dyrekcji lasów Zenon A. zostali zatrzymani przez CBA we wtorek rano. Są oni odpowiedzialni za nadzorowanie spraw związanych z gospodarką drewnem w tym gospodarstwie leśnym.

Osobom z kierownictwa Lasów Państwowych zostały postawione zarzuty m.in. przekroczenia uprawnień oraz spowodowania szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. Grozi im do 10 lat więzienia.

CBA ustaliło, że kierownictwo Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku wbrew obowiązującym procedurom kodeksu leśno-handlowego, sprzedało podlaskiemu biznesmenowi zajmującemu się przerobem drewna, wysokojakościowe szerokie bale bez przeprowadzania koniecznej w tym przypadku aukcji. Dwie firmy należące do tego biznesmena w drugiej połowie 2007 roku kupiły około 50 000 merów sześciennych drewna.

Według CBA, na różnicy pomiędzy ceną uzyskiwaną na aukcjach, a tą, którą zapłacił biznesmen, Lasy Państwowe straciły co najmniej 5,2 mln zł.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz