/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nie ma aresztu dla kierownictwa RDLP Białystok

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2008-07-25


Sąd Rejonowy w Białymstoku nie uwzględnił w czwartek wniosków prokuratury o areszt dla trzech osób z kierownictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, podejrzanych o narażenie Skarbu Państwa na stratę ponad 5 mln zł.

Fot. CBA

Według ustaleń śledztwa prowadzonego od kilku miesięcy przez białostocką delegaturę CBA, kierownictwo białostockiej Regionalnej Dyrekcji miało wyrządzić wielkie szkody finansowe w majątku Lasów Państwowych i zarazem Skarbu Państwa w wyniku sprzedaży po zaniżonej cenie i z pominięciem koniecznych procedur 50 tys. metrów sześciennych drewna, za łączną kwotę co najmniej 5,2 mln zł.

Jak dowiedziała się PAP w sekcji aresztowań białostockiego sądu, sąd nie uwzględnił w czwartek wniosków aresztowych w stosunku do podejrzanych. Nie zastosował też żadnego innego środka zapobiegawczego. Sąd nie udziela informacji o uzasadnieniu tej decyzji.

Piotr Z., dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, jego zastępca Cezary Ś. oraz naczelnik jednego z wydziałów w tej dyrekcji lasów Zenon A. zostali zatrzymani przez CBA we wtorek rano. Są oni odpowiedzialni za nadzorowanie spraw związanych z gospodarką drewnem w tym gospodarstwie leśnym.

Osobom z kierownictwa Lasów Państwowych zostały postawione zarzuty m.in. przekroczenia uprawnień oraz spowodowania szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. Grozi im do 10 lat więzienia.

CBA ustaliło, że kierownictwo Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku wbrew obowiązującym procedurom kodeksu leśno-handlowego, sprzedało podlaskiemu biznesmenowi zajmującemu się przerobem drewna, wysokojakościowe szerokie bale bez przeprowadzania koniecznej w tym przypadku aukcji. Dwie firmy należące do tego biznesmena w drugiej połowie 2007 roku kupiły około 50 000 merów sześciennych drewna.

Według CBA, na różnicy pomiędzy ceną uzyskiwaną na aukcjach, a tą, którą zapłacił biznesmen, Lasy Państwowe straciły co najmniej 5,2 mln zł.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA