/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

W obronie jednego drzewa

Autor: (bas) / JR
Źródło: GP Media
Data: 2008-07-24


Oryginalna sosna, będąca symbolem powiatu lipnowskiego, ma iść pod topór! W obronie drzewa wystąpiły władze Kikoła i lipnowskie starostwo, wspierane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Kikół.

Nietypowa sosna ma ponad 100 lat Nietypowa sosna ma ponad 100 lat Fot. pomorska.pl

 

Wniosek o wycinkę, w związku z planowanym remontem drogi nr 10, do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy złożyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Powołując się na zły stan techniczny i zdrowotny drzewa. Tej opinii nie potwierdza inżynier Krystian Kliś, specjalista ds. lasów z Nadleśnictwa Skrwilno, według którego sosna "posiada jeszcze 60 proc. pasa życiowego, całą, nieuszkodzoną korę, z wyjątkiem starych śladów po uderzeniu pioruna.”


Sosna, zwana przez miejscowych parasolem, od 2003 roku jest symbolem powiatu lipnowskiego, zaś logo z jej wizerunkiem pojawia się na wszystkich pismach, sygnowanych przez starostwo. Władze powiatu natychmiast wsparły działania gminy Kikół, podejmowane w obronie sosny.

Od kilku tygodni trwa zbieranie podpisów pod protestem w sprawie wycinki sosny. O sprawie szeroko informowaliśmy na stronach lokalnych. Akcja zbierania podpisów, wychodząca już poza obszar gminy, również do Torunia, zainicjowana została przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Kikół.


(bas) źródło www.pomorska.pl

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz