/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nowy standard szlifowania

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Data: 2008-07-22


By stare powierzchnie drewniane mogły nabrać nowego blasku muszą być umiejętnie odnowione. Przed nałożeniem lakieru drewno należy dokładnie wyszlifować papierem ściernym. To zadanie może wydawać się bardzo skomplikowane, ale przy użyciu szlifierki oscylacyjnej WU650 marki WORX będzie dziecinnie proste.

Szlifierka oscylacyjna WU650Szlifierka oscylacyjna WU650Fot. Proma Polska

Szlifierka oscylacyjna WU650 marki WORX

Zapomnij o zapylonym warsztacie i gryzącym uczuciu pyłu w gardle. Dzięki szlifierce oscylacyjnej WU650 marki WORX wyposażonej w system odsysania pyłu dokładnie wyszlifujemy drewniane powierzchnie, nie wzbijając przy tym tumanu kurzu. 

Będąca podstawowym modelem w ofercie WORX szlifierka WU650 wyposażona jest w silnik komutatorowy o mocy 300W. Napędza on przekładnie mimośrodową, emitującą drgania z możliwością regulacji w zakresie 5000-12000 min., średnica oscylacji wynosi 2.5mm. Urządzenie pozwala na używanie krążków ściernych o średnicy 125 mm, mocowanych za pomocą rzepa.  

Czysta praca – bez sprzątania

Efektywne usunięcie starej warstwy pokrywającej drewno wymaga użycia szlifierki. Szlifierka oscylacyjna WU650 marki WORX wyposażona jest we własny bardzo wydajny układ odsysania pyłu, co czyni pracę bardziej komfortową, a miejsce pracy czystym. Resztki ścieranej powierzchni przenoszone są do załączonego worka pyłowego, zamocowanego do obudowy szlifierki. Istnieje także możliwość zwiększenia wydajności i czystości pracy poprzez połączenie z odkurzaczem przemysłowym.

Nie tylko pracownik, ale także samo urządzenie chronione jest przed pyłem. Wyłącznik główny jest dodatkowo odseparowany od zanieczyszczeń poprzez gumowa osłonę.

Szlifierka oscylacyjna WU650 marki WORX posiada ergonomiczną rękojeść z miękką powierzchnią, zapewniającą pewny i wygodny chwyt. Skuteczne odseparowanie wibracji od rękojeści pozwala na dłuższą pracę urządzeniem bez nieprzyjemnego uczucia mrowienia w dłoni. Kompaktowa budowa szlifierki ułatwia manewrowanie i podwyższa komfort pracy.

Parametry techniczne:

Parametr

Wielkość

Moc znam.

300W

Wibracje (drgania)

5 000 – 12 000 min-1

śr. talerza ściernego

125 mm

średnica oscylacji

2,5 mm

Masa

1,5 kg

Regulacja obrotów

TAK


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz