/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Zatrzymane kierownictwo białostockich Lasów Państwowych

CBA

Autor: opr. JR
Źródło: CBA
Data: 2008-07-22


Co najmniej 5 mln 200 tys. zł stracił Skarb Państwa na sprzedaży 50 tys. m3 drewna przez Lasy Państwowe. Funkcjonariusze CBA zatrzymali dzisiaj Piotra Z., Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, jego zastępcę Cezarego Ś., oraz Zenona A. naczelnika jednego z wydziałów w tej dyrekcji lasów.

Agenci CBA przeszukują ich mieszkania i biuraAgenci CBA przeszukują ich mieszkania i biuraFot. CBA

Funkcjonariusze z białostockiej Delegatury CBA od kilku miesięcy prowadzą śledztwo dotyczące wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach w majątku Lasów Państwowych i zarazem Skarbu Państwa.

CBA ustaliło, że kierownictwo Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku wbrew obowiązującym procedurom kodeksu leśno-handlowego, sprzedało podlaskiemu biznesmenowi zajmującemu się przerobem drewna, wysokojakościowe szerokie bale bez przeprowadzania koniecznej w tym przypadku aukcji. Dwie firmy należące do tego biznesmena w drugiej połowie 2007 roku kupiły około 50 000 m3 drewna.

Na różnicy pomiędzy ceną uzyskiwaną na aukcjach, a tą którą zapłacił biznesmen, Lasy Państwowe straciły co najmniej 5 mln 200 tys. zł.

Funkcjonariusze z katowickiej Delegatury CBA, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, zatrzymali dzisiaj na Podbeskidziu Piotra Z., Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, jego zastępcę Cezarego Ś., a funkcjonariusze CBA z Białegostoku Zenona A. naczelnika jednego z wydziałów w tej dyrekcji lasów. Są oni odpowiedzialni za nadzorowanie spraw związanych z gospodarką drewnem w tym gospodarstwie leśnym.

 

Piotr Kaczorek, Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Zatrzymane kierownictwo białostockich Lasów Państwowych (Zdjęcia: 3)

Agenci CBA przeszukują ich mieszkania i biuraProkuratura Okręgowa w Białymstoku, nadzorująca śledztwo, przedstawi zatrzymanym zarzutySprawa jest rozwojowa, niewykluczone, że zarzuty w śledztwie powadzonym przez CBA, usłyszą kolejne osoby

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Pięknie... kiedy resztę zapakują ?

Pięknie... kiedy resztę zapakują ?

Kleks [1]Odpowiedz na ten komentarz2008-07-22 17:27:42

Zgłoś nadużycie

Nie dopuszczać oszołomów do władzy

Czas rozgrzeszyc Konrada T za wytwór jego paranoicznej wyobrażni. To on wydał polecenie dla dyrektorów w Białymstoku.Bez polecenia z góry pionkom nawet oddychać nie wolno a co dopiero wydać kawałek drewna.

rj [60]Odpowiedz na ten komentarz2008-07-25 18:33:50

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA