/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Hardex wprowadził na GPW ponad milion akcji

Hardex

Autor:
Źródło: Hardex
Data: 2008-07-21


Spółka Hardex S.A. podwyższyła kapitał z 2.515 tysięcy złotych do 2.747 tysięcy złotych. 15 lipca wprowadzonych zostało do obrotu publicznego na rynku równoległym, ponad milion akcji zwykłych na okaziciela spółki Hardex. Wartość nominalna każdej z nich to 2,41 złotych.

Spółka realizuje plany inwestycyjne na lata 2008-2010, które zakładają modernizację technologiczną urządzeń i maszyn. Wpłynie to na poprawę jakości, obniżenie kosztów i zwiększenie zdolności produkcyjnych.

- Obecnie w trakcie realizacji są inwestycje, które były wskazane w prospekcie emisyjnym spółki na 2008 rok. Łączny koszt tych inwestycji to około 9 milionów złotych. Największą z nich jest modernizacja kotła, gdzie planowane nakłady wynoszą około 6,5 miliona złotych. Zostanie ona sfinansowana zarówno z środków własnych jak i pozyskanych z emisji akcji serii B - mówi Ireneusz Kaczmarek, Prezes Zarządu Hardex S.A.

Po podwyższeniu kapitału, od 15 lipca notowanych na GPW jest 1.043.710 akcji serii A i 96.143 akcji serii B.

W 2007r. Hardex zarobił netto 9,259 mln zł. Oznacza to wzrost w stosunku do wyniku z roku poprzedniego o ok. 43%. Zgodnie z podjętymi uchwałami na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, na wypłatę dywidendy zostało przeznaczone 4,628 mln zł, a na kapitał zapasowy 4,631 mln zł. Dywidenda zostanie wypłacona we wrześniu 2008 roku.

***

Hardex powstał w 1970 roku w Krośnie Odrzańskim. Jest jednym z największych w Europie producentów płyt pilśniowych twardych mokroformowanych. W roku 1992 roku przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę akcyjną.Spółka posiada certyfikat na System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000 oraz certyfikat FSC. Jest laureatem licznych konkursów i zdobywcą wielu nagród, w tym m.in. tytuł eksportera roku, przedsiębiorstwo fair play. Ponadto Hardex S.A. uczestniczy w projekcie NFB (Natural FiberBoard) Europejskiego Stowarzyszenia FEROPA, promującym ekologiczne, naturalne płyty drewnopochodne. 3 kwietnia 2008 roku Hardex zadebiutował na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz