/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

FSC dla Centrozapu

Centrozap

Autor: dja
Źródło: Centrozap
Data: 2008-07-21


The Rainforest Alliance, międzynarodowa organizacja z siedzibą w USA, przyznała Centrozap SA certyfikat zgodności z systemem FSC - CoC.

Fot. Eric Goethals / FSC

W Centrozap SA zaprojektowano, opracowano i wdrożono System FSC - CoC, zgodnie z międzynarodowymi "Standardami Certyfikacyjnymi Programu SMARTWOOD".

Po przeprowadzeniu przez organizację NEPCon w dniu 11 lipca 2008 roku auditu certyfikującego i uzyskaniu pozytywnego wyniku w tym zakresie, Centrozap SA otrzymał Certyfikat zgodności z Systemem FSC - CoC na okres 5 lat, tj. do dnia 16 lipca 2013 roku.

Uzyskany Certyfikat potwierdza stosowanie przez Centrozap standardów opartych na zasadach i kryteriach Forest Stewardship Council (FSC) - Zrównoważonej Gospodarki Leśnej, które dotyczą "Chain-of-Custody" (CoC) - Kontroli Pochodzenia Produktu w całym procesie, poczynając od lasu, poprzez pozyskiwanie drewna, jego obróbkę i przetwórstwo, po handel włącznie.

Certyfikat obejmuje przede wszystkim obecną działalność spółki związaną m.in.  ze świadczeniem usług leśnych np. na rynku niemieckim, jednak wpisuje się również w realizowaną inwestycję związaną z branżą drzewną w republice Komi (Rosja).

W kwietniu b.r. projekt CentroWoodKom sp. z o.o., w której Centrozap SA ma 70% udziałów, na mocy Rozporządzenia Ministerstwa Przemysłu i Energetyki Republiki Komi zastał zakwalifikowany do „Programu Inwestycji Priorytetowych w dziedzinie zagospodarowania lasów Federacji Rosyjskiej”.

Zakwalifikowanie CentroWoodKom do Inwestycji Priorytetowych w dziedzinie zagospodarowania lasów Federacji Rosyjskiej, a tym samym uzyskanie statusu Inwestycji Priorytetowej zapewnia spółce, możliwość wycinki i zagospodarowania terenów leśnych na okres 49 lat w ilości 1,840 mln m3 drewna rocznie oraz możliwość pozyskania 750 tys. m3 rocznie drewna tartacznego do przeróbki. Powierzchnia działek leśnych  do wycinki to 12.300 ha  rocznie.  Powierzchnia  obszarów  leśnych,  które  objęte  są  dzierżawą  na 49 lat o 600.000 ha. Planowana wartość inwestycji szacowana jest na 275 milionów złotych (77 mln euro).

W chwili obecnej trwają wymagane prawem konsultacje z lokalnymi społecznościami oraz prace projektowe - zarówno w zakresie zakładu produkcyjnego jak i pozostałych inwestycji, do których zobowiązała się spółka. Według planów budowa zakładu zakończona będzie do 2010r., a pozostałych inwestycji do 2013r.

 

 

 

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz