/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

NEPCon wykona proces odnowienia certyfikatu FSC dla RDLP w Olsztynie

NEPCon

Autor: JR
Źródło: NEPCon
Data: 2008-07-18


Kraków, Polska – Firma NEPCon sp. z o.o., przedstawiciel programu certyfikacyjnego SmartWood przeprowadzi procesu odnowienia certyfikatu FSC dla RDLP w Olsztynie. Rozpoczęcie auditu recertyfikującego planowane jest na 18 sierpnia 2008.

RDLP w Olsztynie nadzoruje gospodarkę leśną na 617,4 tys. ha lasów państwowych oraz 99,1 tys. ha lasów innych własności.
SmartWood, reprezentowany w Skandynawii oraz Europie Środkowej i Wschodniej przez NEPCon, przeprowadził ocenę gospodarki leśnej i przyznał certyfikaty w RDLP w Poznaniu, Pile, Łodzi, Radomiu, Zielonej Górze oraz Leśnym Zakładom Doświadczalnym w Rogowie, Siemianicach, Krynicy i Murowanej Goślinie jak również w ponad 140 firmach przemysłu drzewnego.

Wcześniejszy proces certyfikacji FSC w RDLP w Olsztynie był prowadzony w ramach programu Qualifor przez SGS Polska. Firma ta jednak od 15 kwietnia 2008 posiada zawieszoną akredytację FSC dla nadawania certyfikatów dla przemysłu drzewnego oraz gospodarki leśnej, z powodu poważnego naruszenia procedur certyfikacyjnych.

Certyfikacja RDLP w Olsztynie będzie prowadzona według Przejściowego Standardu SmartWood dla Polski SW-STD-POL-2007-09. W ramach rozpoczętej publicznej konsultacji zespół SmartWood przyjmie wszelkie komentarze dotyczące używanego standardu i gospodarki leśnej prowadzonej przez RDLP w Olsztynie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA