/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Mera Schody planuje ekspansję

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2008-07-18


Spółka Mera Schody, producent schodów drewnianych, planuje ekspansję na rynek rosyjski i ukraiński. Spółka prowadzi obecnie rozmowy handlowe z potencjalnymi partnerami w tych krajach - powiedział PAP Adam Koneczny, prezes Mera Schody.

- Spodziewamy się, że pierwsze porozumienia możemy podpisywać jeszcze w końcu tego roku, tak aby w 2009 roku ruszyła sprzedaż na rynek rosyjski - powiedział PAP Koneczny.

Obecnie głównymi kierunkami eksportu są Niemcy, Dania, Norwegia, Szwecja, Francja i kraje Beneluksu.

Grupa Mera Schody składa się z dwóch spółek w Niemczech oraz przejętej w tym roku za 345 tys zł polskiej spółki Klon, w skład której wchodzą 3 zakłady produkcyjne.

- Przejęć dokonujemy, jeżeli pojawia się wyjątkowa okazja. Na dzień dzisiejszy nie pracujemy nad kolejnymi transakcjami, typu przejęcie - powiedział prezes Mera Schody.

- Naszym celem w długim okresie są przenosiny na rynek podstawowy GPW, ale termin nie jeszcze dokładnie określony. Podejmując decyzje, na pewno będziemy brali pod uwagę sytuację na rynku kapitałowym, bo przenosinom towarzyszyć będzie zapewne emisja akcji - dodał Koneczny.

Do końca roku spółka chce mieć 5 własnych salonów handlowych.

W 2007 roku przychody Mera Schody wyniosły 15,98 mln zł. Prognozy na rok 2008 mówią o 27,3 mln zł przychodów i 1,8-2,2 mln zł zysku netto.

Firma produkuje schody drewniane, stopnie na konstrukcje metalowe i betonowe oraz płyty klejone.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz