/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Certyfikat FSC dla lasów RDLP w Gdańsku utrzymany

Lasy Państwowe

Autor: Jacek Leszewski
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2008-07-16


Gdańscy leśnicy po raz kolejny sprostali rygorystycznym wymogom związanym z certyfikatem Qualifor, wydawanym przez Forest Stewardship Council (FSC).

Od 8 do 11 lipca na terenie wybranych losowo nadleśnictw odbył się sprawdzający audyt okresowy dla lasów nadzorowanych przez RDLP w Gdańsku. Wśród sprawdzanych nadleśnictw znalazło się m.in. Nadleśnictwo Gdańsk gospodarujące w lasach wchodzących w skład Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Audytu dokonała wyspecjalizowana w znajomości zagadnień prowadzenia prawidłowej gospodarki leśnej firma SGS, jako audytor wiodący działający w strukturach międzynarodowej organizacji certyfikującej Forest Stewardship Council (FSC).

Audytowi podlegała całość zagadnień dotyczących prowadzenia prawidłowej gospodarki leśnej, zgodnej ze standardami światowymi FSC, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ochronę zasobów przyrodniczoleśnych obszaru zarządzanego przez RDLP w Gdańsku.

SGS po wnikliwej analizie prowadzonej dokumentacji oraz sprawdzeniu w terenie zgodności z nią czynności gospodarczych potwierdził ważność certyfikatu dla lasów nadzorowanych przez gdańską dyrekcję.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz