/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Mera Schody przejęła producenta płyt klejonych

Mera Schody

Autor: dja
Źródło: Mera Schody
Data: 2008-07-16


Mera Schody SA poinformowała o zakupie 70% udziałów Klon sp. z o.o., firmie specjalizującej się w produkcji drewnianych płyt klejonych.

Płyta klejonaPłyta klejonaFot. Klon

Klon sp. z o.o. z siedzibą w Nowej Świętej w woj. wielkopolskim działa od 1993r. Specjalizuje się w produkcji drewnianych płyt klejonych. Firma posiada trzy zakłady produkcyjne usytuowane w północno-zachodniej Polsce. Tartak i Fryzarnię produkujący tarcicę liściastą bukową, dębową, brzozową, olchową itd. oraz fryzy i elementy meblowe z tych gatunków. Zakład Płyt Klejonych zajmujący się produkcją płyty liściastej litej, trój- i wielowarstwowej oraz płyt z elementów łączonych na mikrowczepy. Trzecim jest Zakład Mebli Tapicerowanych. Około 60% produkcji spółki trafia na rynki zagraniczne.

Klon posiada duży potencjał suszarniczy w postaci 16 komór o jednorazowym wsadzie ok. 1000 m3 oraz nowoczesny park maszynowy umożliwiający zaawansowany przerób drewna począwszy od tarcicy poprzez elementy strugane i profilowane a skończywszy na szlifowanych płytach klejonych.

Cena zakupu udziałów wyniosła w sumie 345 tys. zł. Dzięki transakcji Mera Schody pozyskała zaplecze produkcji półfabrykatów do własnej produkcji.

Według informacji zarządu, jest to kolejny element budowy grupy kapitałowej Mera Schody oraz jej pozycji na rynku. Dzięki tej akwizycji przychody grupy mogą wzrosnąć w 2009 roku nawet o kilkanaście milionów złotych.

Mera Schody przejęła producenta płyt klejonych (Zdjęcia: 2)

Płyta klejonaZakład produkcyjny

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz