/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

IV Posiedzenie Rady Naukowej Leśnego Banku Genów Kostrzyca

Autor: opr. JR
Źródło: Ministerstwo Środowiska
Data: 2008-07-15


(15 lipca 2008 r., LBG Kostrzyca) Uczestnicy spotkania, wśród nich m.in. Janusz Zaleski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, będą rozmawiać na temat bieżących spraw dotyczacych LBG. Wezmą także udział w prezentacji projektu Programu ochrony zasobów genowych roślin chronionych z obszarów Natura 2000 oraz dyskusji, dotyczącej ułatwiania procedur administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na zbiory nasion.

Leśny Bank Genów KostrzycaLeśny Bank Genów KostrzycaFot. www.lbg.jgora.pl

Leśny Bank Genów Kostrzyca jest jednostką organizacyjną Lasów Państwowych, która od roku 1996 rozpoczęła gromadzenie, długotrwałe przechowywanie zasobów genowych drzew i krzewów leśnych oraz monitoring jakości materiału rozmnożeniowego w postaci nasion  z najcenniejszych obiektów nasiennych Lasów Państwowych, a także ważnych dla ochrony przyrody, pochodzących z parków narodowych, rezerwatów, pomników przyrody.

Zielony Trójkątem Europy

Myśl zastąpienia "Czarnego trójkąta Europy" - "Zielonym trójkątem Europy" była inspiracją powstania Leśnego Banku Genów Kostrzyca. Obiekt ten został usytuowany u podnóża Karkonoszy, pasma górskiego Sudetów Zachodnich, które obok Gór Izerskich, zostało najbardziej dotknięte klęską ekologiczną z przełomu lat 70 i 80-tych XX wieku.

Rada Naukowa LBG jest nie tylko organem doradczym LBG, ale staje się ośrodkiem opiniotwórczym we wszelkich   sprawach związanych z leśną genetyką stosowaną i realizacja strategii Państwa w ochronie leśnej różnorodności biologicznej. Ekspertyzy i opinie Rady Naukowej sprawiają, że LBG wpisał się w ogólną realizację polityki Lasów Państwowych prowadzącą do postaci wielofunkcyjnych, opartych o zasady zrównoważonej gospodarki, wszystkich lasów Polski.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz