/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Ferm Premium Power – podręczny warsztat

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Data: 2008-07-14


Proma Polska, wyłączny dystrybutor produktów marki Ferm, poszerzyła swoja ofertę o nową linię produktową Ferm Premium Power. Platforma elektronarzędzi zasilanych akumulatorem litowo-jonowym skierowana jest do najbardziej wymagających majsterkowiczów, dla których ważna jest solidna konstrukcja.

Battery Platform Battery Platform Fot. PROMA

Nowa linia Ferm Premium Power to elektronarzędzia zasilane akumulatorem litowo-jonowym o napięciu znamionowym 18V i pojemności 2.2 Ah. W skład platformy wchodzi osiem elektronarzędzi: wiertarko-wkrętarka, szlifierka kątowa, wyrzynarka, latarka, wiertarka udarowa, pilarka tarczowa, odkurzacz, piła prosta.

 Wielką zaletą platformy elektronarzędzi Ferm Premium Power jest możliwość zamiennego stosowania akumulatora miedzy narzędziami, co pozwala użytkownikowi na ładowanie każdego z narzędzi ta sama ładowarką.

Praca pod kontrolą

W nowej linii elektronarzędzi Ferm Premium Power zastosowano technikę litowo-jonową, dzięki której możliwa jest kontrola czasu pracy urządzenia bez doładowywania akumulatora. Na wyświetlaczu LCD przedstawiany jest w minutach efektywny czas pracy, jaki pozostał do wyczerpania akumulatora. Ta funkcja daje możliwość zaplanowania sobie pracy i dokończenia rozpoczętych czynności, bez obawy niespodziewanej utraty zasilania.

 Zastosowanie akumulatorów litowo-jonowych pozwala na skrócenie czasu ładowania i utrzymywanie stałego poziomu napięcia od początku do końca pracy akumulatora. Umieszczony na ładowarce wskaźnik informuje nas o czasie pozostałym do zakończenia procesu ładowania. Zastosowane w linii Ferm Premium Power akumulatory bez obawy możemy doładowywać, zabieg ten nie wpływa na utratę ich pojemności. Technologia litowo-jonowa pozwala na prace w dużo większym zakresie temperatur niż przy zastosowaniu standardowych akumulatorów. 

 Do 2012 roku na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej zacznie obowiązywać zakaz używania akumulatorów niklowo-kadmowych (Ni-Cd). Poprzez zastosowanie akumulatorów w technologii litowo-jonowej firma Ferm przyczynia się do ochrony środowiska.

 Narzędzia z linii Ferm Premium Power charakteryzują się dużo mniejszą wagą niż inne elektronarzędzia tej klasy. Ich nowoczesna linia, ergonomiczny kształt i szaro-niebieska kolorystyka przypadną do gustu każdemu użytkownikowi.  Poręczna walizka ułatwi transport i zachowanie porządku w domowym warsztacie.

 Brak zasilania, krótkie przewody zasilające ograniczające zasięg pola roboczego to jedne z najczęstszych problemów użytkowników elektronarzędzi. Dzięki nowej platformie Ferm Premium Power znikną bezpowrotnie. Te lekkie, poręczne narzędzia i uniwersalny, dopasowany do każdego z nich akumulator uczynią pracę bardziej wydajną.

 

 

Proma Polska sp. z o.o. zajmuje się sprzedażą maszyn i narzędzi przeznaczonych dla szerokiego kręgu odbiorców. Oferowany asortyment wraz ze związanymi z nim usługami, serwisem i doradztwem, pozostaje w pełnej harmonii z polityką handlową czeskiej spółki-matki PROMA Cz s.r.o. Wszystkie urządzenia produkowane są w sprawdzonych i autoryzowanych zakładach wykorzystujących bogatą wiedzę z zakresu budowy maszyn i narzędzi. Pełna oferta Proma Polska sp. z o.o. to blisko 1 500 produktów marek Proma, Economy by Ferm, Ferm, Ferm Powerline, Worx Professional i Arbortech. Z danymi technicznymi oraz cenami dla klienta detalicznego można zapoznać się na stronie internetowej lub zamawiając bezpłatny katalog produktowy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz