/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Kolorystyczny powrót do korzeni

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: Effective PR
Data: 2008-07-11


Trend kolorystyczny Dulux® Powrót do korzeni to nie tylko paleta kolorów inspirowanych naturą. To również styl życia wyrażający się w fascynacji przyrodą, a jednocześnie w poważnym podejściu do ekologii.

Powrót do korzeni - inspiracjePowrót do korzeni - inspiracjeFot. Dulux®

 

Rosnące tempo życia i towarzyszący temu stres sprawiają, że coraz bardziej odczuwalna jest potrzeba bliższego kontaktu z przyrodą. Ona wpływa na człowieka uspokajająco i relaksująco. Nawet krótki, weekendowy wyjazd na łono natury może stać się doskonałą okazją do wypoczynku. Czas spacerów i rowerowych wycieczek można wykorzystać także na poszukiwanie ciekawych barw i innych niezwykłych elementów, które zostaną wykorzystane podczas aranżacji wnętrz. W poszukiwaniu naturalnego piękna powstał trend kolorystyczny Dulux® „Powrót do korzeni”, który łączy w sobie kolory i materiały zaczerpnięty z natury.

Kolory trendu

Paleta kolorów „Powrót do korzeni” jest subtelna i emanuje z niej pogodny, ciepły nastrój. Dominują w niej zielenie, beże, brązy i pomarańcze. Bladym odcieniom kory, rdzy i musztardy towarzyszą delikatne pastele wiosennych kwiatów i liści. Zastosowanie w domowym wnętrzu tak dobranej kompozycji kolorów sprzyja wypoczynkowi i poczuciu harmonii z otaczającym światem.

Kolory trendu Dulux® „Powrót do korzeni” idealnie pasują do pomysłowo urządzonych pomieszczeń, w których funkcję dekoracyjną pełnią elementy inspirowane naturą. Kosze z wikliny, lniane zasłony czy ceramiczne naczynia ocieplają je, a zarazem przypominają o bogactwie kolorów i surowców, którymi obdarowuje nas przyroda. W efekcie powstają lekkie, współczesne wnętrza, zawierające także elementy charakterystyczne dla stylu retro.

Geneza powstawania trendów

Co roku firma ICI prezentuje 5 kolekcji kolorystycznych, starannie wyselekcjonowanych przez grupę międzynarodowych ekspertów w dziedzinie koloru, zarówno z firmy ICI, jak i spoza niej. Palety te stanowią odzwierciedlenie najpopularniejszych i najbardziej aktualnych trendów w aranżacji i dekoracji wnętrz. Ich twórcy biorą pod uwagę przemiany zachodzące w kulturze, sztuce, muzyce, architekturze, modzie, ale również w stylu życia ludzi z różnych krajów i kontynentów. Na tej podstawie wybierają najmodniejsze kolekcje kolorystyczne na  nowy sezon. Dzięki wymianie doświadczeń i obserwacji z całego świata powstają zestawienia kolorów, które najlepiej odzwierciedlają aktualne potrzeby konsumentów. Wszystkie kolory proponowane w ramach kolekcji są dostępne w Mieszalniku Dulux®.

Kolorystyczny powrót do korzeni (Zdjęcia: 5)

Powrót do korzeni - inspiracjePowrót do korzeni - inspiracjePowrót do korzeni - inspiracjePowrót do korzeni - inspiracjePaleta kolorów

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA