/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Weyerhaeuser likwiduje zakład produkcji OSB w Kanadzie

Weyerhaeuser

Autor: dja
Źródło: Weyerhaeuser
Data: 2008-07-10


Koncern Weyerhaeuser poinformował o likwidacji zakładu Structurwood® w Drayton Valley w Kanadzie.

Structurwood® zajmował się produkcją płyt OSB. Od grudnia 2007r. nie była w nim prowadzona działalność produkcyjna.

"Czynniki, które pierwotnie doprowadziły do wstrzymania produkcji w Drayton Valley, czyli krach na rynku mieszkaniowym USA oraz wysoki kurs dolara kanadyjskiego - nie uległy zmianie powiedział Phil Dennett, wiceprezes ds. Technologii Płyt Wiórowych Weyerhaeuser.

Po zamknięciu produkcji w grudniu ubiegłego roku w dalszym ciągu w zakładzie zatrudnionych było ok. 130 osób. Część z nich została przeniesiona do innych zakładów koncernu, w tym znaczna część do tartaku przerabiającego drewno iglaste znajdującego się również w Drayton Valley, część została zwolniona.

"Weyerhaeuser współpracuje z rządem Alberty (prowincji kanadajskiej) w celu znalezienia sposobów zwiększenia rentowności pozostałych zakładów w tym regionie: tartaku w Drayton Valley oraz zakładu płyt drewnopochodnych Structurwood® w Edson" - powiedział Dennett. - "Mamy nadzieję, że wynik tych rozmów zapewni w dłuższej perspektywie bezpieczeństwa nie tylko zakładom Weyerhaeusera ale również innych przedsiębiorstw branży drzewnej w regionie".

Weyerhaeuser Company to spółka notowana na nowojorskiej giełdzie, jest jednym z największych na świecie produktów drzewnych. Jej historia sięga roku 1900. Aktualnie firma posiada biura i zakłady produkcyjne w 13 krajach (jeszce 2 lata temu w 18-stu). W 2007r. sprzedaż koncernu osiągnęła 17,5 mld USD.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA