DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Barlinek najbardziej znaną i polecaną marką przez wykonawców

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2005-02-02


Barlinek S.A. został wyróżniony w kategorii "Najbardziej znana marka budowlana" i "Najlepsza marka budowlana" w badaniu, mającym formę konkursu na "Najbardziej znane i najlepsze marki budowlane." Autorem badania jest firma ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Konkurs został przeprowadzony we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Wynik badania i konkursu jest tym bardziej istotny dla Barlinek S.A., że jego respondentami byli wyłącznie wykonawcy.

W 2004 roku, firma AMS (American System of Marketing) - Centrum Badań i Analiz Rynku, przeprowadziła pierwsze w Polsce kompleksowe badanie segmentacji firm wykonawczych. W badaniu wzięło udział 1000 losowo dobranych firm, które odpowiadały na pytania związane z ich działalnością, specjalizacją, rodzajem wykonywanych prac, ale także znajomością firm budowlanych, preferencji i zachować nabywczych. Celem badania było uzyskanie m.in. informacji o najbardziej popularnych i najczęściej używanych materiałach i produktach w dwóch kategoriach: "Najbardziej znane marki budowlane" oraz "Najlepsze marki budowlane". Firma Barlinek S.A. została zwycięzcą w obu kategoriach w grupie "Parkiety i panele podłogowe". Trzecią kategorię stanowiły "Najchętniej odwiedzane miejsca zakupu materiałów budowlanych". Wynik ten tym bardziej cieszy, że uznanie zostało wyrażone przez wykonawców. Badanie przeprowadzone przez AMS odzwierciedla pośrednio pozycję firm i ich marek na rynku. Wykonawcy są bowiem drugim – za dystrybutorem – źródłem pozyskiwania informacji, w procesie zakupu produktów i usług budowlanych, przez inwestorów, zarówno tych indywidualnych jak i instytucjonalnych. Badania dowodzą, że niezależnie od grupy materiałów budowlanych, wykonawcy w 30 do 50 % wpływają na decyzje o wyborze przez inwestora konkretnego produktu czy marki. Z opinią wykonawcy liczą się zarówno ci inwestorzy, którzy do budowy domu czy remontu zatrudniają profesjonalistów, jak również ci, którzy prace budowlane wykonują we własnym zakresie lub z pomocą rodziny i znajomych.

Finał konkursu "Najbardziej znane i najlepsze marki budowlane", odbył się podczas targów Budma 2005, 26 stycznia b.r. w Poznaniu W imieniu Barlinek S.A. dwa wyróżnienia dla najlepszej marki w kategoriach "Najbardziej znane marki budowlane" oraz "Najlepsze marki budowlane" odebrał Marek Janke, Dyrektor Handlowy Barlinke S.A.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz