/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Stelmet odkłada debiut na GPW

Stelmet / PAP

Autor: oprac. dja
Źródło: Stelmet / PAP
Data: 2008-07-08


Producent drewnianej architektury ogrodowej Stelmet SA wstrzymał swój debiut giełdowy. Decyzja został podjęta ze względu na niekorzystną sytuację na warszawskiej giełdzie. Zarząd spółki uważa za bezsensowną sprzedaż akcji po zbyt niskiej cenie i chce poczekać do zakończenia giełdowej bessy.rn

Magazyn zakładu produkcyjnego w JeleniowieMagazyn zakładu produkcyjnego w JeleniowieFot. Stelmet

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny spółki 12 czerwca. Oferta publiczna może się składać z 13,9 mln akcji, z czego 5,6 mln szt. to akcje nowej emisji. Środki pozyskane z emisji zamierza dofinasować program inwestycyjny o wartości ok. 450 mln zł

Prezes Stelmetu, Stanisław Bieńkowski poinformował, że pomimo odłożenia debiutu, plany inwestycyjne spółki nie uległy zmianie i są realizowane zgodnie z harmonogramem. Aktualnie przeprowadzane są inwestycje związane ze zwiększeniem mocy produkcyjnych. M.in. trwa rozruch nowego zakładu produkcyjnego w Zielonej Górze.

W ramach projektu inwestycyjnego do 2010r., Stelmet planuje m.in. rozpoczęcie działalności w nowym segmencie rynku drewnianej architektury ogrodowej - produkcji drewnianych domków ogrodowych, a także na rynku ekologicznego paliwa, pelletu.

W roku obrotowym 2006/07 przychody Stelmetu wzrosły o 38% do poziomu 221,7 mln zł, Zysk netto wzrósł o 89% do 34,3 mln zł, a wskaźnik EBITDA zwiększył się o 62% i wyniósł 54,9 mln zł.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz