/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

IKEA planuje budowę centrum handlowego w Lublinie

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2008-07-03


IKEA planuje budowę centrum handlowego w Lublinie, w którym znajdzie się m.in. jej sklep. Szacowany koszt całej inwestycji to około 200 mln euro. Centrum ma powstać w ciągu trzech lat.

Działka pod inwestycję jest już zakupiona. Teraz przystąpimy do prac projektowych i przygotowania potrzebnej dokumentacji do uzyskania pozwoleń na budowę - powiedział w piątek na konferencji prasowej w Lublinie dyrektor ds. rozwoju w Inter IKEA Centre Poland Wojciech Dzwonkowski.

Działka, na której ma być zbudowane centrum handlowe, ma prawie 30 hektarów, znajduje się na obrzeżach miasta, przy drodze wyjazdowej z Lublina w kierunku Białegostoku.

Centrum handlowo-usługowe ma mieć około 110 tys. metrów kw. powierzchni. Jego integralnym elementem ma być sklep IKEA o powierzchni ponad 30 tys. metrów kw. Ma się w nim znaleźć pełny asortyment - 9,5 tys. artykułów. Ponadto w centrum ma być około 200 sklepów.

Przy centrum wybudowany zostanie parking - w sumie na ponad 4 tys. miejsc. Łącznie w sklepie IKEA i centrum handlowym zatrudnienie znajdzie ok. 2,5 tys. osób.

IKEA będzie także partycypować w budowie nowej ulicy Nasutowskiej w Lublinie, która ma przebiegać obok budowanego centrum. W tej sprawie będą prowadzone negocjacje z miastem - zaznaczył Dzwonkowski.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA