/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Lakierobejce marki Drewnochron – nowe życie drewna

Autor: inf. pras. (opr. JR)
Źródło: PPG Industries
Data: 2008-07-04


Obok kamienia i gliny drewno jest najstarszym materiałem budowlanym, z jakim człowiek zżył się przez stulecia swojej egzystencji. Choć panuje moda na postindustrialną architekturę ze szkła, metalu i kamienia, to drewno jak bumerang wraca do naszych wnętrz i ogrodów. Byśmy mogli cieszyć się nim przez długie lata, a podczas renowacji nadawać mu niepowtarzalny charakter, Drewnochron stworzył Lakierobejce dekoracyjno-ochronne.

Drewniane elementy w ogrodzie najlepej dekorować lakierobejcami DrewnochronDrewniane elementy w ogrodzie najlepej dekorować lakierobejcami DrewnochronFot. PPG Industries

Nadaj charakter drewnianym elementom twojego ogrodu
Człowiek musi mieć w swoim otoczeniu naturalne materiały, by czuć się dobrze. Drewno będące kwintesencją natury, przywodzi na myśl spokój lasu, bezpieczeństwo i pozwala cofnąć się w czasy dzieciństwa, gdy kontakt z przyrodą był dla nas codziennością.

Drewno, jako materiał naturalny ma niejednorodną budowę i barwę. Jego odcienie są stonowane, spokojne, rozpięte kolorystycznie niemal od bieli do ciemnego brązu. Te cechy plastycznie wykorzystywane są w kształtowaniu struktur przestrzennych i elementów architektury. W aranżacji nowoczesnych ogrodów, nawet tych minimalistycznych, najbardziej oszczędnych w formie, drewno stanowi niezastąpiony materiał. Moda na produkty naturalne i ekologiczne sprawia, że chętnie po nie sięgamy. Drewno można znaleźć wśród zieleni ogrodu w postaci altan, drewnianych krzeseł i stołów, ławek, w końcu nieodzownej w każdym dziecięcym ogrodzie - huśtawki. Ale drewno to również okna, okiennice czy drzwi domu. Różnorodne kolory tych elementów nadają szczególnego charakteru. Co ważniejsze, nie musimy się już ograniczać do kilku podstawowych jego gatunków. Dzięki specjalnie stworzonym Lakierobejcom do dekoracyjnego i ochronnego malowania elementów drewnianych i drewnopodobnych marki Drewnochron stworzymy u siebie niepowtarzalny klimat rajskich ogrodów.

Nie zawsze stać nas na zakup produktów z egzotycznego drewna o wyjątkowych barwach i ciekawym usłojeniu. Często wprowadzamy się do domu, którego drewniane elementy swoją kolorystyką nie pasują do naszej aranżacyjnej wizji ogrodu. Wydawałoby się, że to przeszkody nie do pokonania - nic bardziej mylnego. Za sprawą marki Drewnochron możemy gruntownie zmienić kolorystykę drewnianych elementów ogrodu wybierając z dużej gamy kolorów Lakierobejc. Poza swoją funkcją ochronną produkty marki Drewnochron mają przede wszystkim funkcje dekoracyjne.

Drewniane wnętrze pełne blasku
Po stworzeniu w ogrodzie przyjemnego zakątka do spędzania długich wieczorów, możemy zająć się nadaniem nowego wyglądu także przedmiotom drewnianym, w domu. Okna, drzwi, a także meble czy drobne przedmioty, jak rama lustra czy dziecięca zabawka bujany konik - wszystkie drewniane i drewnopochodne elementy wystroju wnętrza odzyskają dawną świetność, zyskując przy okazji nową, zwiększoną trwałość i odporność na użytkowanie. Nasz dom stanie się miejscem przytulnym i pięknym, rysunek drewna zostanie uwydatniony, a przedmioty nabiorą nowego blasku.

Dzięki bogatej gamie kolorystycznej, Lakierobejce pozwalają na odnowienie drewnianych elementów o różnych odcieniach. Nasze nowe wnętrze stanie się powodem do dumy, a mieszkanie w nim przyniesie radość i komfort.

Naturalna różnorodność w domu i w ogrodzie
Lakierobejce marki Drewnochron pomogą wydobyć fakturę drewna, która stanowi charakter każdego wyrobu, wyeksponować różnorodność barw i usłojenia w celu uzyskania ciekawego efektu wizualnego. Dzięki tym produktom stara, obrośnięta mchem ławka na zewnątrz nabierze niepowtarzalnego koloru orzecha, pod którym stoi, a sczerniała ławeczka wewnątrz będzie urzekała swym blaskiem.

Gdy zależy nam na łatwości i szybkości malowania, warto wybrać lakierobejcę żelową marki Drewnochron. Jej żelowa konsystencja ułatwia malowanie oraz zapobiega ściekaniu i kapaniu. Przygotowując podłoże, należy je wyrównać, przeszlifować i odpylić.

- W przypadku Lakierobejcy żelowej najlepsze efekty dekoracyjne uzyskamy używając do malowania pędzla z włosia mieszanego - mówi Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich - Po nałożeniu dwóch warstw lakierobejcy w odstępie 3-4 h można się cieszyć optymalnie zabezpieczonym drewnem w jednym z ośmiu najmodniejszych w tym sezonie kolorów.

Jeśli malujemy przedmioty, które w trakcie użytkowanie ulegają częstym uderzeniom niezastąpionym wykończeniem będzie Lakierobejca Super tworząca na powierzchni drewna trwałą i odporną powłokę. Zmienne warunki atmosferyczne i bardzo srogie zimy występujące w naszym klimacie, dzięki zastosowaniu rozpuszczalnikowej Lakierobejcy Super nie pozostawiają na drewnianych elementach naszego ogrodu, żadnego śladu.

- W przypadku malowania renowacyjnego polecam naniesienie 1-2 warstw Lakierobejcy Super bez gruntowania - mówi Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich.

By niedzielne śniadanie miało swój niepowtarzalny klimat, drewniane stoły, ławy i krzesła muszą dobrze się w niego wkomponować. Stawiając na naturalność i ochronę naszych sprzętów warto użyć akrylowej prześwitującej Lakierobejcy 2 w 1, która nie tylko uwydatni rysunek drewna, ale przypomni nam jego naturalny zapach. Możemy zapomnieć o duszącym zapachu farby w czasie malowania drewnianego płotu. Dzięki nowoczesnej formule pachnącej lasem, podczas malowania przeniesiemy się w leśne ostępy i jeszcze bardziej będziemy cieszyć się bliskością przyrody.

Drewnochron to kompleksowy system zabezpieczania drewna przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, czynnikami biologicznymi, ale także przed upływem czasu. Zdając sobie sprawę, że ochrona to nie wszystko fachowcy marki Drewnochron stworzyli linię Lakierobejc, które nie tylko chronią drewno, ale także je dekorują.

Lakierobejce marki Drewnochron – nowe życie drewna (Zdjęcia: 8)

Drewniane elementy w ogrodzie najlepej dekorować lakierobejcami DrewnochronŁawka wewnątrz malowana Lakierobejcą Super DrewnochronKolorystyka Lakierobejc Drewnochron nadaje otoczeniu szczególnego charakteru Stolik malowany Lakierobejcą Super DrewnochronRamy wewnątrz malowane Lakierobejcą Super DrewnochronRamy na zewnatrz malowane Lakierobejcą Super DrewnochronŁawka na zewnątrz malowana Lakierobejcą Super DrewnochronDrewniane elementy malowane Lakierobejcą 2w1 Drewnochron

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz