/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Targi EKO-LAS w Tucholi

Autor: JR
Źródło: Targi Bydgoskie Sawo
Data: 2008-07-03


W dniach 4-6 września 2008 r. na terenach leśnych koło Tucholi (woj. kujawsko-pomorskie) odbędą się 11. Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS, organizowane przez Targi Bydgoskie SAWO przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu i Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Leśnych. Współorganizatorami targów są również znani w Europie organizatorzy targów leśnych tj. Elmia - Szwecja i KWF - Niemcy oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Patronat honorowy nad targami objęli m.in.: Minister Środowiska i Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Targi EKO-LASTargi EKO-LASFot. TB Sawo

„Eko-Las” jest największą i jedyną w tej branży imprezą targową w kraju, organizowaną w całości w lesie, a tegoroczna edycja zapowiada kolejny sukces, bowiem dotychczas zamówiona powierzchnia wystawiennicza już przekroczyła wielkość z poprzednich targów. Udział w targach obok wystawców krajowych zgłosili również wystawcy z Niemiec, Finlandii, Szwecji, Holandii i Czech, a kolejne firmy nadal nadsyłają nowe zgłoszenia.

Na terenie leśnym przygotowane zostaną stanowiska do ekspozycji oraz przeprowadzania pokazów pracy maszyn i sprzętu, na których zaprezentowane zostaną m.in.: harvestery i forwardery, pługi, frezy, wciągarki, rozdrabniacze, rębaki, przyczepy do zrywki i transportu drewna, frezarki do pni, maszyny szkółkarskie, przejezdne pilarki taśmowe, siatki, narzędzia leśne, a także ciągniki, pojazdy specjalne i samochody terenowe oraz wiele innych maszyn. Z kolei ekspozycje wystawców w hali namiotowej zgromadzą ofertę m.in.: sortów mundurowych, obuwia i odzieży, sprzętu i narzędzi leśnych, narzędzi dla przemysłu drzewnego, technologii budowy dróg leśnych, systemów informatycznych i pomiarowych, wydawnictw branżowych oraz prezentację Lasów Państwowych i ofertę gospodarczo - turystyczną regionu Borów Tucholskich. Ponadto w hali na terenie targów, dnia 4.09.2008r. o godz. 13.00 rozpocznie się konferencje naukowo-techniczna pt.: " Bezpieczeństwo pracy przy maszynowym pozyskiwaniu i zrywce drewna" - organizowana przez Katedrę Inżynierii Środowiska Pracy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W programie imprez towarzyszących targom nie zabraknie akcentów sportowych. Dnia 5.09.br. o godz. 10.oo, na terenach targowych odbędą się pokazy drwali, którzy reprezentować będą Polskę na tegorocznych mistrzostwach świata w Niemczech. Zawodnicy prezentować się będą w konkurencjach: składanie piły, przerzynka dwustronna, okrzesywanie i rąbanie wałka siekierą. Z kolei na stadionie miejskim OSiR w Tucholi przy ul. Warszawskiej, o godzinach od 8.30 rozpocznie się IX Piłkarski Turniej Nadleśnictw o puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, którego organizatorem jest redakcja „Przeglądu Leśniczego”. Również w tym samym dniu o godz. 11.00 na strzelnicy sportowej w Plaskoszu k. Tucholi zorganizowane zostaną piąte, otwarte zawody strzeleckie o puchar Prezesa Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych. Ponadto dla gości zwiedzających targi przygotowane będą atrakcyjne konkursy m.in.: rzut toporkiem do celu i rozpoznawanie gatunków drewna, które zorganizuje na swoim stoisku firma Grube.

Podczas oficjalnego otwarcia „Eko-Lasu” nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników konkursu wyrobów prezentowanych na tegorocznych targach, które nagrodzone zostaną „Złotym Medalem” Targów oraz wyróżnieniami specjalnymi: Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Dyrektora RDLP w Toruniu i Prezesa Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych.

DREWNO.PL partnerem Targów „Eko-Las”
Partnerami targów „Eko-Las” są redakcje gazet i czasopism branżowych: Drwal, Forum Przemysłu Drzewnego, Gazeta Przemysłu Drzewnego, Głos Lasu, Kurier Drzewny, Las Polski, Miesięcznik Drzewny, Przegląd Leśniczy oraz media regionalne: Gazeta Pomorska, TVP3 Bydgoszcz, Radio PIK, a także ogólnopolskie portale internetowe, m.in.: Drewno.pl, Lasypolskie.pl, Firmylesne.pl

Tradycyjnym borowiackim zawołaniem - „Przyjeżdżajcie, las Was powita, a ludzie ugoszczą”- serdecznie zapraszamy na targi EKO-LAS i imprezy towarzyszące. Miejscem tegorocznych targów będą powierzchnie leśne w Gołąbku położone 7 km od Tucholi , przy drodze prowadzącej w kierunku Śliwic. Targi czynne będą w dniach 4 i 5.09.br. od 9.00 do 16.00, a 6.09.br. od 9.00 do 15.00. Więcej informacji o targach Eko-Las na stronie internetowej www.sawo.pl

 

(Targi Bydgoskie „Sawo”, tel. 052 581 11 72 lub 77, e-mail: ekolas@sawo.pl

Targi EKO-LAS w Tucholi (Zdjęcia: 9)

Targi EKO-LASTargi EKO-LASTargi EKO-LASTargi EKO-LASTargi EKO-LASTargi EKO-LASTargi EKO-LASTargi EKO-LASTargi EKO-LAS

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz