/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Polacy kupują fabryki w USA

INTERIA.PL

Autor: opr. JR
Źródło: INTERIA.PL
Data: 2008-07-03


Upadkowi dolara towarzyszy upadek jego mitu. Amerykański pieniądz przez lata był środkiem, w którym trzymano oszczędności i który uchodził za atrybut sukcesu - pisze 'Dziennik'. Teraz polscy przedsiębiorcy przenoszą produkcję za ocean, gdzie tanio mogą kupić fabryki, biura, maszyny i ziemię.

Zestaw Boston Zestaw Boston Fot. com.40

Dolar, który przez lata był dla Polaków synonimem bogactwa i dobrobytu, wczoraj osiągnął najniższy kurs od 1993 r. Nigdy od wprowadzenia nowej złotówki nie płacono za amerykańską walutę zaledwie 2,11 zł, a zdaniem ekspertów jest bardzo prawdopodobne, że wartość zielonych będzie nadal szybować w dół. Wraz z nią skutecznie znikną resztki dolarowego mitu. Wciąż silnego, choć pozbawionego dawnej potęgi. (…)

Jak podaje Związek Banków Polskich, dziś w Polsce trzymanych jest łącznie 5 mld dol. oszczędności, choć od czasu wejścia do UE w 2004 r. ich wartość zmalała o 30 proc. Część ekspertów przekonuje, żeby nie ulegać panice i że wymienianie dolarów nie ma sensu. Lepiej wydać je na sprowadzany z Ameryki sprzęt. - To świetna metoda, by wydać zalegające dolary i nie stracić na tym, bo spadek wartości dolara nie pociągnął za sobą wzrostu cen w USA

Za niskim kursem dolara idzie też jeszcze jedno niecodzienne zjawisko. To przedsiębiorcy przenoszący produkcję za ocean, gdzie tanio mogą kupić fabryki, biura, maszyny i ziemię.

Polska firma meblarska Com.40 za 36 mln dol. uruchamia w Danville w Wirginii produkcję materacy i sof. Pracę znajdzie przy niej ponad 800 osób.

Źródło: INTERIA.PL

Polacy kupują fabryki w USA (Zdjęcia: 3)

Zestaw Boston Zestaw Cafe Zestaw Com

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz