/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Na co Pfleidererowi zyski z Grajewa?

DREWNO.PL

Autor: dja
Źródło: DREWNO.PL
Data: 2008-07-03


W ubiegłym tygodniu decyzję o wypłacie dywidendy podjęli akcjonariusze Pfleiderer Grajewo SA. Decyzja została podjęta wbrew rekomendacji zarządu spółki.

Fot. Pfleiderer

Tę nie od końca jasną decyzję wyjaśnić może opublikowana wczoraj informacja Pfleiderer AG, do którego należy 65,11% kapitału polskiej spółki.

Zgodnie z przekazanym komunikatem, Pfleiderer AG planuje dokonać zakupu własnych akcji. Do 25 lipca spółka chce skupić do miliona akcji stanowiących ok. 1,87% jej kapitału.

Firma chce w ten sposób wykorzystać dźwignie finansową jaką może przynieść różnica pomiędzy realizacją dotychczasowych zobowiązań związanych z subskrypcją akcji spółki, a niską wyceną akcji jakie już znajdują się na rynku.

Pfleiderer AG zamknął 2007r. przychodami przekraczającymi 1,801 mld euro i zyskiem na poziomie 57,5 mln euro. W minionym roku koncern dokonał akwizycji szwedzkiej Grupy Pergo - producenta m.in. podłóg laminowanych.

W skład firmy wchodzi obecnie 26 zakładów produkcyjnych (9 w Niemczech, 6 w Kanadzie, 4 w Polsce oraz po 2 w Szwecji, USA i Rosji), które łącznie zatrudniają ok. 6000 pracowników. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz