/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

IKEA będzie w Lublinie

IKEA

Autor: inf. pras. (opr.JR)
Źródło: IKEA
Data: 2008-06-28


Przy Alei Spółdzielczości Pracy powstanie sklep IKEA wraz z przyjaznym rodzinie centrum handlowym.


IKEA przeznaczy ponad 45 mln euro na budowę nowego sklepu o powierzchni około 30 tysięcy metrów kwadratowych. Być może już za trzy lata mieszkańcy Lublina i okolic będą mogli skorzystać z szerokiego asortymentu dobrze zaprojektowanych, funkcjonalnych produktów wyposażenia wnętrz, dostępnych w cenach tak niskich, by wielu ludzi mogła sobie na nie pozwolić.
Szwedzki sklep, dla którego charakterystyczne są płaskie paczki oznaczające oszczędną dystrybucję, zaproponuje też swoim klientom ogromną restaurację i wiele atrakcji dla dzieci.
Wokół IKEA powstanie rodzinne centrum handlowe, którego budowa wymaga nakładów inwestycyjnych na poziomie około 120 mln euro. Na powierzchni 76 tysięcy metrów kwadratowych przyszli klienci znajdą pełną ofertę handlowo – usługową znanych polskich i zagranicznych marek w około 150 sklepach (w tym hipermarket i sklep a artykułami budowlanymi).
Inwestycja przyczyni się także do rozwoju obszarów Lublina położonych w północnej części miasta. IKEA będzie partycypować w kosztach rozwoju infrastruktury i przebudowy ulicy Nasutowskiej. W nowym obiekcie znajdzie pracę około 2500 osób.
Już wkrótce IKEA rozpocznie prace przygotowawcze związane z projektowaniem nowego obiektu. Dużą przeszkodę w realizacji tej i innych inwestycji stanowi jednak ciągle niewyjaśniona sytuacja z ustawą o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych. Przepisy są niejasne, brak też aktów wykonawczych, co powoduje, że pozwolenia na budowę nie można otrzymać na żaden obiekt handlowy, który jest większy niż 400 metrów kwadratowych.
Liczymy jednak, że sytuacja się poprawi, a dzięki przychylności władz lokalnych będziemy mogli wkrótce przystąpić do realizacji inwestycji.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA