/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Feniks z popiołów - Trion powołał do życia spółki Intur i Intur-KFS

Trion

Autor: dja
Źródło: Trion
Data: 2008-06-30


Trion SA powołał dwie nowe spółki-córki do których aportem wniesione zostały przedsiębiorstwa należące do spółki. Powołanie nowych spółek Intur Sp. z o.o. oraz Intur-KFS Sp. z o.o. kończy proces budowy Grupy Kapitałowej w obecnym kształcie. Według oczekiwań zarządu GK Trion nowa struktura pozwoli na efektywniejsze wykorzystania majątku spółki, obniżka kosztów dzięki wykorzystaniu efektu synergii i związany z powyższym wzrost rentowności poszczególnych segmentów produkcji.

30 czerwca 2008 roku zostały zawarte dwie umowy spółek z ograniczoną odpowiedzialnością INTUR Sp. z o.o. oraz INTUR-KFS Sp. z o.o.

INTUR Sp. z o.o. zajmować się będzie produkcją stolarki otworowej z PVC. Spółka zaoferuje wyroby w znanych systemach okiennych, wykonane przy użyciu najnowszych rozwiązań technologicznych i nowoczesnego parku maszynowego. Okna PVC są produkowane w oparciu o wielokomorowe profile systemu TROCAL. Jest to jeden z wiodących systemodawców profili okiennych z tworzywa sztucznego. Dzięki nowoczesnej technologii oferowanej przez TROCAL istnieje pełna swoboda wyboru kształtu i koloru oferowanych okien. W oknach, oprócz standardowego oszklenia, mogą być zastosowane praktycznie wszystkie, dostępne na rynku pakiety szyb (niskoemisyjne, dźwiękochłonne, bezpieczne, antywłamaniowe, refleksyjne, itp.), które są wytwarzane przez znanych producentów szkła posiadających wymagane atesty, głównie PILKINGTON IGP. Wieloletnie niezawodne funkcjonowanie zapewnia stosowanie markowych okuć obwiedniowych produkcji firmy ROTO i SIEGENIA. Głównymi odbiorcami produktów INTUR Sp. z o.o. jest tradycyjnie rynek niemiecki. Spółka zamierza intensywnie rozwijać swoja obecność na rynku polskim i środkowo-europejskim (Czechy, Słowacja, Węgry).

Kapitał zakładowy INTUR Sp. z o.o. wynosi 1.000.000 zł i dzieli się na 2.000 równych i niepodzielnych udziałów o wartości po 500 zł każdy. 100% kapitału zakładowego i uprawniających do 100% głosów na Zgromadzeniu Wspólników, zostało pokryte i objęte w całości przez TRION S.A. wkładem niepieniężnym, w postaci przedsiębiorstwa pod nazwą "Zakład Produkcji Stolarki PVC", położonego w Inowrocławiu.
Wartość księgowa netto wkładu niepieniężnego zgodnie z bilansem sporządzonym na dzień 30 czerwca 2008r., wynosi kwotę 6 535 992,98 złotych.
Nadwyżka wartości wkładu niepieniężnego ponad wartość nominalną objętych 2000 udziałów po 500 zł każdy, w kwocie 5 535 992,98 zł zasili kapitał zapasowy spółki.

INTUR-KFS Sp. z o.o. dzięki wieloletniemu doświadczeniu na drogach europejskich zaoferuje kontrahentom perfekcyjną organizację transportu samochodowego na terenie całej Polski i Europy. Firma świadczyć będzie usługi w oparciu o najwyższej klasy sprzęt własny i powierzony przez stałych przewoźników. Zakład dysponuje flotą samochodową składającą się z najnowocześniejszych ciągników siodłowych marki VOLVO i RENAULT z uniwersalnymi naczepami 33 i 34 - paletowymi oraz jednostek samochodowych mniejszej wielkości. W ramach systemu transportowo-spedycyjnego prowadzonego przez TRION w całej Europie i w zachodniej części Azji pracuje stale około 200 samochodów ciężarowych. Firma oferuje współpracę przewoźnikom, spedytorom, eksporterom i importerom towarów, zapewnia szybką i rzetelną realizację zlecenia, pełną satysfakcję oraz konkurencyjne ceny. Drugim profilem działalności spółki będzie produkcja opakowań drewnianych (palety EUR i przemysłowe). Jakość wyrobów została już doceniona przez odbiorców stanowiących kluczowych producentów europejskiego rynku handlowego. Spółka posiada w chwili obecnej szereg aktywnych umów, na gruncie których realizowane są usługi logistyczno-transportowe.

Kapitał zakładowy INTUR-KFS Sp. z o.o. wynosi 1.000.000 zł i dzieli się na 2.000 równych i niepodzielnych udziałów o wartości po 500 zł każdy. 100% kapitału zakładowego i uprawniających do 100% głosów na Zgromadzeniu Wspólników, zostało pokryte i objęte w całości przez TRION S.A. wkładem niepieniężnym, w postaci przedsiębiorstw pod nazwami: "Zakład Transportu i Spedycji" oraz "Zakład Produkcji Opakowań Drewnianych", położonych w Inowrocławiu.

Wartość księgowa netto wkładu niepieniężnego zgodnie z bilansami sporządzonymi na dzień 30 czerwca 2008r., wynosi łącznie kwotę 1 777 294,64 złotych. Nadwyżka wartości wkładu niepieniężnego ponad wartość nominalną objętych 2000 udziałów po 500 zł każdy, w kwocie 777 294,64 złotych zasili kapitał zapasowy spółki.

Po utworzeniu powyższych spółek w skład Grupy Kapitałowej TRION wchodzą aktualnie:
- HUMDREX Sp. z o.o. - drewniana stolarka otworowa,
- INTUR Sp. z o.o.- stolarka otworowa z tworzywa sztucznego,
- INTUR-KFS Sp. z o.o.- usługi transportowo - spedycyjne i logistyka,
- ORION+ Sp. z o.o. - konstrukcje stalowe i prefabrykacja elementów metalowych,
- SYNERGIS Sp. z o.o. - ślusarka aluminiowa.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA