/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Certyfikat FSC dla Piotrkowskich Zakładów Przemysłu Sklejek

NEPCon

Autor: JR
Źródło: NEPCon
Data: 2008-06-26


W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance, NEPCon wykonał audit w firmie Piotrkowskie Zakłady Przemysłu Sklejek Sp. z o.o. w Piotrkowie Trybunalskim. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-003271, obowiązujący w okresie od 24.06.2008 r. do 23.06.2013 r.

Piotrkowskie Zakłady Przemysłu Sklejek Sp. z o.o. są firmą z długoletnim doświadczeniem i tradycją. Istnieją na rynku polskim od 1912r.
Główny trzon produkcji zakładu to wyrób sklejek, z których firma słynie w całej Polsce. Są to głównie sklejki szalunkowe wykorzystywane w budownictwie, sklejki liściaste produkowane z drewna brzozowego i olchowego oraz sklejki iglaste wykonywane z drewna sosnowego: sucho- trwałe na bazie żywicy mocznikowo-formaldehydowej i wodoodporne na bazie żywicy fenolowo- formaldehydowej. Sklejki te używa się w meblarstwie do wielu elementów konstrukcyjnych mebli biurowych, mieszkaniowych i kuchennych. Rynek odbiorców krajowych składa się z odbiorców finalnych, którzy zużywają zakupioną sklejkę w procesach technologicznych jako surowce głównie w budownictwie i w przemyśle meblarskim z wykorzystaniem do produkcji nadwozi kontenerów i samochodów, z przeznaczeniem do produkcji modeli odlewniczych, z wykorzystaniem do produkcji stelaży łóżkowych i parkietu oraz odbiorców pośredniczących w dalszej odsprzedaży wyrobów. Obok rynku polskiego ważne miejsce zajmuje eksport między innymi do Niemiec, USA, Słowacji, Słowenii i na rynki wschodnie.

Od 1994 r. firma zajmuje się również produkcją elementów do stelaży łóżkowych na rynki unijne, głównie do Niemiec. Od 2003 r. zakres produkcyjny powiększył się o produkcję kompletnych stelaży. Oferta sprzedaży obejmuje kilka podstawowych wzorów: rolowane, proste sprężynujące i z możliwością regulacji

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA