/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Prywatyzacja Olszyńskich Fabryk Mebli

MSP

Autor: dja
Źródło: MSP
Data: 2008-06-25


Minister Skarbu Państwa zaprasza wszystkich zainteresowanych do rokowań w sprawie nabycia 13.328 udziałów o wartości nominalnej 500 zł każdy, Olszyńskich Fabryk Mebli Sp. z o.o. z siedzibą w Olszynie. Firma posługuje się marką Meble Olszyna.

Zestaw do salonu CavaZestaw do salonu CavaFot. Meble Olszyna

Udziały będące przedmiotem oferty stanowią 85% kapitału zakładowego spółki. Pozostałe 15% udziałów zgodnie z ustawą o komercjalizacji przysługuje pracownikom spółki.

Przedmiotem rokowań będzie w szczególności cena za zbywane udziały, proponowany przez potencjalnego inwestora program rozwoju spółki, obejmujący m.in. zobowiązania do podwyższenia kapitału zakładowego inne zobowiązania inwestycyjne, zobowiązania w zakresie ochrony środowiska, zobowiązania dotyczące ochrony interesów pracowników i innych osób związanych ze spółką oraz sposób zabezpieczenia wykonania tych zobowiązań.

Minister Skarbu Państwa akceptuje jedynie jednorazową płatność za udziały przelewem na konto, która nastąpi przed podpisaniem umowy sprzedaży udziałów.

Termin składania pisemnych odpowiedzi na publicznie ogłoszone zaproszenie do rokowań w sprawie nabycia udziałów Spółki upływa w dniu 17 lipca 2008 roku.

Olszyńskie Fabryki Mebli sp. z o.o. zajmują się przede wszystkim produkcją mebli do jadalni, sypialni, mebli pokojowych i hotelowych. Spółka powstała w 1995r. w wyniku przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego. Tradycje fabryki Meble Olszyna sięgają połowy XIX wieku.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA