/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Norske Skog sprzedał papiernie w Korei

Norske Skog

Autor: dja
Źródło: Norske Skog
Data: 2008-06-24


Borykający się z trudnościami finansowymi norweski koncern papierniczy Norske Skog poinformował o sprzedaży swoich zakładów w Korei Południowej.

W ramach restrukturyzacji swojego zadłużenia sprzedane zostały fabryki mieszczące się w Jeonju i Cheongwon (Korea Południowa). Kwota transakcji opiewa na 835 mln USD. Nabywcą są fundusze inwestycyjne Morgan Stanley Private Equity Azja oraz Shinhan Private Equity.

Uzyskane środki finansowe pozwolą papierniczemu potentatowi na zmniejszenie zadłużenia o około 25%.

Norske Skog jest jednym z największych producentów papieru na świecie. Posiada 19 zakładów produkcyjnych w 14 krajach. Według danych koncernu posiada 11% udział w światowej produkcji papieru gazetowego i ok. 5% udziału w produkcji papieru powlekanego do czasopism.

W ciągu ostatnich dwóch lat w przemyśle papierniczym odnotowuje się spadek popytu i cen wyrobów. W połączeniu z coraz wyższymi kosztami, m.in. surowca powoduje to znaczny spadek rentowności produkcji papierniczej. Norske Skog wielokrotnie już ogłaszał cięcia produkcji, zwolnienia i kolejne restrukturyzacje, jednak w pierwszym kwartale tego roku znów ogłosił stratę netto, tym razem w wysokości 188 mln USD.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA