/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Windykacja + prewencja = szybkie odzyskanie należności

KRUK

Autor:
Źródło: KRUK
Data: 2008-06-20


Lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie inaczej jest w branży drzewnej. Prewencja to element bezpieczeństwa i ograniczenia ryzyka każdej transakcji z odroczoną płatnością. Dlatego każda firma powinna mieć wdrożony system weryfikacji potencjalnych klientów i monitorowania stałych. Co jednak, gdy kontrahent spóźnia się z płatnością – wtedy najlepiej zatrudnić specjalistę, który szybko zwindykuje zaległe kwoty.

Fot. www.sxc.hu

Jeszcze niedawno każdą z takich usług trzeba było zamawiać osobno, u wielu różnych firm. Dzisiaj nie jest już to konieczne. Pierwszą usługę łączącą w sobie elementy prewencyjne i windykacyjne zaoferowała Grupa KRUK.

Nowa oferta dla sektora MSP to usługi prewencyjne (wymiana informacji gospodarczej na platformie Europejskiego Rejestru Informacji Finansowej BIG S.A.), które wspomagane są elementami windykacyjnymi (zapewnionymi przez lidera rynku KRUK S.A.).

Po raz pierwszy firmy mogą skorzystać z wyjątkowej usługi monitoringu płatności swoich kluczowych klientów i kontrahentów. W ramach pakietu PREWENCJA przedsiębiorcy mogą na bieżąco otrzymywać informacje o swoich partnerach. Wystarczy podać numery NIP (ich liczba zależy od wybranej opcji usługi), a w cyklicznym raporcie przedsiębiorca otrzyma informacje czy obserwowana firma nie spóźnia się z płatnościami innym.

Co jednak, gdy nie uda się uniknąć opóźnienia w płatności? Wtedy z pomocą przyjdzie profesjonalny windykator, który rozpocznie sprawne odzyskiwanie należności.

- Takie połączenie usług przynosi firmom wymierne korzyści – mówi Anna Tłuściak, prezes zarządu ERIF BIG S.A. – Przede wszystkim mogą one skuteczniej odzyskać swoje należności. Z naszych doświadczeń wynika, że po zastosowaniu takiego narzędzia, jak Biuro Informacji Gospodarczej, skuteczność działań wzrasta o kilkadziesiąt procent.

Ponadto znacznie obniżają się koszty tych działań. Dzięki obsłudze przez jednego partnera oszczędza się zarówno czas i pieniądze. Dodatkowo istnieje możliwość lepszego dopasowania narzędzi do potrzeb danej firmy i etapu odzyskiwania należności.

Wybierając partnera w zakresie prewencji i windykacyjne warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie. Grupa KRUK jest jedynym podmiotem, który stale współpracuje z branżą drzewną. W ramach ERIF BIG S.A. stworzono rejestr dłużników dedykowany temu sektorowi rynku. O jego zaletach przekonało się już wielu klientów.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

KRUK KŁAMSTWO

MAM WIERZYTELNOŚCI DO ŚCIĄGNIĘCIA I KRUK SIE NAWET ICH NIE PODJĄŁ A CHCIAŁ NAJPIERW PIENIADZE WYŁUDZIĆ ODE MNIE.

MICHAŁ [1]Odpowiedz na ten komentarz2009-04-20 11:43:59

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA