/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Szybki i dokładny pomiar

Effective  PR

Autor: inf. pras (opr.JR)
Źródło: Effective PR
Data: 2008-06-19


Każdy remont poprzedzony jest koniecznością dokonania różnorodnych pomiarów. Potrzebne jest więc narzędzie, które sprawnie i precyzyjnie wskaże odległość, bądź obliczy powierzchnię pomieszczenia. Pozwoli to na oszacowanie ilości farby potrzebnej do pomalowania pokoju, jak też ilości płytek ceramicznych niezbędnych do wyłożenia nimi podłogi. Wykorzystanie urządzenia pomiarowego okaże się przydatne także podczas montażu mebli kuchennych czy przy projektowaniu rozmieszczenia drzewek w ogrodzie. Firma Stanley zaprezentowała dwa nowe modele dalmierzy laserowych TLM 130i i TLM 160i, które znajdą zastosowanie we wszystkich tego typu pracach.

Nowe dalmierze Stanley, toszybki i dokładny pomiarNowe dalmierze Stanley, toszybki i dokładny pomiarFot. Stanley

Dalmierz laserowy Stanley TLM 130i służy do szybkiego i dokładnego pomiaru odległości. Urządzenie posiada również funkcję dodawania i odejmowania wyników pomiaru, dzięki czemu pozwala na automatyczne dokonywanie obliczeń bez potrzeby posiadania dodatkowego sprzętu. Ponadto, dalmierz umożliwia obliczanie powierzchni i objętości pomieszczeń. Urządzenie łączy w sobie duży zasięg pomiaru (wynoszący ok. 30 m) z wysokim poziomem dokładności wskazania (+/- 2 mm). Przeciętny czas oczekiwania na odczyt wynosi od 0,5 do 4 sekund. Dalmierz wyposażony jest w ciekłokrystaliczny wyświetlacz dwusegmentowy, umożliwiający jednoczesne wyświetlanie dwóch wyników. W zależności od potrzeb użytkownika, mogą być one pokazywane w metrach bądź calach. Oprócz dalmierza, zestaw zawiera praktyczne etui oraz baterie.

Dla bardziej wymagających użytkowników przeznaczony jest model Stanley TLM 160i. Urządzenie sprawdza się przy pomiarach większych odległości (maks. 60 m), gwarantując jednocześnie bardzo dokładny wynik mierzenia (+/- 1,5 mm). Czas oczekiwania na wskazanie wyniku wynosi zaledwie 2 sekundy. Na podświetlanym, ciekłokrystalicznym wyświetlaczu dalmierza, jednocześnie mogą być pokazywane aż trzy pomiary. Dodatkowo dalmierz TLM 160i posiada pamięć obejmującą 10 ostatnich wyników. Podobnie jak model TLM 130i wyposażony został w funkcję wyznaczania stałych odległości, która jest bardzo istotna przy wykonywaniu powtarzalnych czynności. Ze względu na swoje małe rozmiary (124 mm x 54 mm x 35 mm) oraz ergonomiczny kształt obudowy, urządzenie jest poręczne i praktyczne w użyciu.

Poza powyższymi modelami, w ofercie firmy Stanley dostępne są również dalmierze z bardziej rozbudowaną gamą zastosowań, jak TLM 300 oraz urządzenia prostsze wyposażone w podstawowe funkcje pomiarowe, jak TLM 100.

Produkty firmy Stanley dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych na terenie całego kraju.

Sugerowana cena:

Dalmierz laserowy TLM 130i – 480 PLN

Dalmierz laserowy TLM 160i – 795 PLN


Informacje o firmie Stanley

Stanley (The Stanley Works, Inc.) to światowy lider technologiczny w dziedzinie produkcji narzędzi ręcznych. Firma powstała ponad 160 lat temu (1843 r.) w Stanach Zjednoczonych. Od około 1920 roku marka STANLEY jest znana na wszystkich kontynentach i należy dziś do najbardziej popularnych znaków firmowych świata. Od ponad 36 lat The Stanley Works jest notowany na giełdzie w Nowym Jorku.

W wyniku ciągłego rozszerzania i różnicowania asortymentu, The Stanley Works posiada w swojej ofercie już kilkadziesiąt tysięcy produktów. W 2006 r. pozycja rynkowa Stanley’a na świecie została dodatkowo wzmocniona przez przejęcie firmy Facom – dostawcę wysokiej jakości narzędzi dla przemysłu. W wyniku tego połączenia powstała największa grupa narzędziowa na świecie, oferująca produkty dla bardzo zróżnicowanych grup konsumentów. Produkty marki Stanley adresowane są do specjalistów z sektora budowlanego i majsterkowiczów, zaś Facom do profesjonalistów sektora przemysłowego i motoryzacyjnego.

W Polsce firma Stanley jest reprezentowana przez Stanley Sales and Marketing Poland. Pierwsze przedstawicielstwo handlowe firmy Stanley w Polsce rozpoczęło swoją działalność 15 lat temu. Od 1992 roku we Wrocławiu działa natomiast fabryka Stanley Fastening Systems Poland, produkująca elementy złączne dla Stanley Bostitch. Obecnie fabryka Stanley Fastening Systems Poland sp. z o.o. zatrudnia około 300 pracowników i produkuje ponad 15 miliardów gwoździ rocznie. Jest to największa tego typu fabryka firmy Stanley na świecie.

Szybki i dokładny pomiar (Zdjęcia: 3)

Nowe dalmierze Stanley, toszybki i dokładny pomiarDzięki wykorzystaniu nowych dalmierzy laserowych TLM 130i i TLM 160i firmy Stanley, pomiar odległości czy powierzchni potrwa zaledwie kilka chwil, a jego wynik będzie bardzo dokładny Dalmierz laserowy Stanley TLM 130i

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz