/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Stawiamy na specjalizację i innowacyjność

Autor: Paweł Mieczkowski, opr. PR
Źródło: Kostrzewa
Data: 2008-06-16


Firma KOSTRZEWA w tym roku obchodzi 30 lecie istnienia. Przez ten czas z niewielkiej firmy rodzinnej zmieniła się w przedsiębiorstwo zatrudniające prawie 50 osób. Ten rok przyniesie kolejne zmiany. Duża część produkcji zostanie zautomatyzowana.

KOSTRZEWA jest jednym z większych w kraju producentów specjalizujących się w kotłach grzewczych spalających biomasę. Stosuje nowoczesne rozwiązania techniczne. Jako pierwsza w Polsce wprowadziła do produkcji automatyczne rozpalanie paliw stałych, co w połączeniu z zastosowaniem sondy lambda pozwala oszczędzić opał i zwiększyć jego wydajność. Zużycie paliwa obniża się do 30% w stosunku do kotłów innych firm. Można w nich jednak palić także groszkiem węglowym, zbożem i drewnem. Za kotły na pellets i wyposażone w sondę firma KOSTRZEWA otrzymała wiele nagród, tylko w ostatnich 2 miesiącach m. in. MEDAL Międzynarodowych Targów Szczecińskich Energia, NAGRODA GŁÓWNA Międzynarodowych Targów Warmii i Mazur, NAGRODA GŁÓWNA Warszawskich Targów MURATOR-EXPO czy Nominacja do ZŁOTEGO MEDALU Międzynarodowych Poznańskich Targów INSTALACJE.

W firmie pracują głównie osoby o specjalizacji technicznej.
- Zatrudniamy w większości specjalistów, bo od ich pracy zależy bezpieczeństwo użytkowania naszych produktów - mówi Paweł Kostrzewa. - Przy produkcji pracują także osoby obsługujące maszyny CNC do obróbki metali.
W tym roku zamierzamy zautomatyzować część produkcji, żeby zmniejszyć koszty i zwiększyć wydajność. Powstaną zrobotyzowane stanowiska obsługi maszyn obrabiających. Robot jest w stanie zastąpić siedem osób. Roboty przejmą także zadania części spawaczy. Nie oznacza to jednak, że szykują się zwolnienia. Część osób, które dotychczas pracowały na tych stanowiskach zostaną przeniesione do działu produkcji przygotowywania urządzeń dla „robota”. Wciąż się rozwijamy i mimo, że przenieśliśmy się do większych hal, już teraz robi się tu ciasno i będziemy potrzebowali dodatkowych budynków.
Jak mówi Paweł Kostrzewa firma stawia na specjalizację i innowacyjność. Do tego potrzebni są najlepsi ludzie, o których jest bardzo ciężko, ponieważ nie wszyscy są w stanie poradzić sobie z szybkim tempem rozwoju naszej firmy, zostają tylko najlepsi.
- Początkowo zainteresowanie kotłami na paliwo pellets było niewielkie i duże firmy nie były zainteresowane ich produkcją - mówi Paweł Kostrzewa. – Jednak nam rynek wydał się atrakcyjny i z perspektywy czasu stwierdzamy, że opłaciło się. Oceniam, że w tej chwili blisko 70 proc. krajowego rynku kotłów na pellet należy do nas. Przepisy unijne sprzyjają wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii i w tym firma upatruje swojej szansy na przyszłość.

Stawiamy na specjalizację i innowacyjność (Zdjęcia: 2)

Paweł Kostrzewa prezentuje automatycznie rozpalany kocioł Pellets Plus

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz